PARTNER PORTALU
  • BGK

10 mln zł na rewitalizację bydgoskich dzielnic

  • JS    2 października 2017 - 22:43
10 mln zł na rewitalizację bydgoskich dzielnic
Oczekiwane są projekty społeczne i inwestycyjne, które kwalifikują się do dofinansowania z funduszy unijnych (fot. pixabay.com)

Rusza nabór propozycji projektów do Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Bydgoszczy (GPR). Dzięki niemu mieszkańcy będą mogli skorzystać z funduszy unijnych na rewitalizację swojej dzielnicy. Na ten cel przeznaczonych jest 10 mln zł.
Nabór ma na celu zapewnienie udziału mieszkańców w tworzeniu programu odnowy społecznej dzielnic. Ma też umożliwić innym podmiotom, oprócz miasta i jego jednostek organizacyjnych, dostęp do funduszy unijnych na realizację ich projektów.

Zgłaszane projekty muszą dotyczyć obszaru rewitalizacji, w którego skład wchodzą: Bocianowo, Śródmieście, Stare Miasto, Okole, Wilczak-Jary, Stary Fordon, Zimne Wody-Czersko Polskie. Obszar został wyznaczony uchwałą Rady Miasta Bydgoszczy. W tych częściach Bydgoszczy szczególnie nasilone są problemy ze sfery społecznej, gospodarczej i środowiskowej.

Oczekiwane są projekty społeczne i inwestycyjne, które kwalifikują się do dofinansowania z funduszy unijnych.

Na projekty inwestycyjne w obszarze rewitalizacji, Bydgoszcz i podmioty prowadzące działalność w Bydgoszczy będą mogły ubiegać się o dotacje z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 w ramach dedykowanej miastu puli środków na ten cel.

Warunkiem ubiegania się o dofinansowanie unijne na inwestycję jest jej wcześniejsze ujęcie w GPR. W niniejszym naborze Miasto Bydgoszcz zamierza udostępnić wnioskodawcom do 10 mln złotych na inwestycje z dedykowanej w Regionalnym Programie Operacyjnym.

Dla projektów społecznych, planowanych do dofinansowania z Europejskiego Funduszu Społecznego, nie wyznaczono dedykowanej kwoty, a wnioskowanie o dofinansowanie unijne odbywa się w drodze konkursów ogólnodostępnych, przy czym umieszczenie projektu społecznego w GPR zapewnia wnioskodawcy premię punktową w niektórych konkursach.

Wpisanie projektu do GPR nie oznacza jeszcze przyznania dofinansowania na jego realizację. Umieszczenie projektu w GPR dopiero umożliwi wnioskodawcom ubieganie się o  dofinansowanie unijne w ramach RPO WK-P, jeżeli spełnią wszystkie warunki związane z ogłaszanymi w nim konkursami, w tym przygotują i złożą wymaganą dokumentację aplikacyjną.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.