PARTNER PORTALU
  • BGK

10 mln zł pożyczki z BGK na modernizację dworca w Płocku

  • PAP    7 lutego 2014 - 16:00

Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK), w ramach inicjatywy Jessica, udzielił 10 mln zł niskoprocentowej pożyczki na projekt modernizacji dworca kolejowo-autobusowego w Płocku (Mazowieckie).
Jak poinformował w piątek mazowiecki urząd marszałkowski, rewitalizacja dworca ma kosztować prawie 7,7 mln zł, a pozostałe 2,3 mln zł zostaną przeznaczone na poprawę efektywności energetycznej budynku.

"Powstanie nie tylko nowoczesny dworzec kolejowy i autobusowy, ale znajdą się też tam hotel, punkty gastronomiczne oraz parkingi" - podkreślono w komunikacie mazowieckiego urzędu marszałkowskiego. Inwestycję, która ma potrwać do końca tego roku, wykona płocka, miejska spółka Rynex.

Umowę pożyczki na remont płockiego dworca kolejowo-autobusowego w ramach inicjatywy Jessica podpisali w piątek Jarosław Bełdowski, wiceprezes BGK oraz prezes spółki Rynex Radosław Bednarski.

Według mazowieckiego urzędu marszałkowskiego to 12 inwestycja w tym województwie, która została zakwalifikowana przez BGK do wsparcia w formie niskooprocentowanej pożyczki.

Jessica (Joint European Support for Sustainable Investment in City Areas) to instrument zwrotnego finansowania, np. poprzez pożyczki, którego głównym celem jest rewitalizacja miast. W ramach tej formuły BGK pełni rolę Funduszu Rozwoju Obszarów Miejskich w województwach: pomorskim, wielkopolskim oraz w mazowieckim.

We wszystkich regionach, w których BGK wdraża inicjatywę Jessica udzielono dotychczas wsparcia w wysokości prawie 533 mln zł na finansowanie 52 projektów miejskich.

Środki na realizację inicjatywy Jessica zostały decyzją zarządu woj. mazowieckiego przekazane z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-13.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.