PARTNER PORTALU
  • BGK

100 mln zł na stadion w Bielsku-Białej

  • PAP    5 maja 2011 - 13:14
100 mln zł na stadion w Bielsku-Białej

Do 23 maja bielski magistrat przedłużył termin składania ofert na budowę nowego stadionu miejskiego, który powstanie w miejscu obecnie istniejącego obiektu.
Dotychczasowy termin składania ofert kończył się 5 maja. Rzecznik Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej Tomasz Ficoń poinformował jednak, że magistrat został zasypany pytaniami o przetarg, który został ogłoszony w całej Unii Europejskiej.

„Musimy odpowiedzieć na pytania, dlatego przesunęliśmy termin nadsyłania ofert do 23 maja” – powiedział rzecznik. Urzędnicy w magistracie liczą, że – jeśli nie będzie kłopotów z protestami – miasto przekaże wyłonionemu wykonawcy plac budowy jeszcze latem.

Nowy stadion budowany będzie etapami, tak, by można było rozgrywać na nim mecze. Występują na nim pierwszoligowe Podbeskidzie i trzecioligowa Stal.

Obiekt ma być gotowy w 2013 roku. Pomieści 15 tysięcy kibiców. Wszystkie trybuny będą zadaszone. Samorząd chce pozyskać na budowę fundusze zewnętrzne.

Według szacunków, inwestycja ma kosztować około 100 mln zł. Dotychczas wymieniona została już płyta boiska na podgrzewaną, ustawione tymczasowe, sztuczne oświetlenie o mocy 1400 luksów i wykupione konieczne do budowy grunty. Obecny stadion pochodzi z końca lat 50. ubiegłego wieku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.