PARTNER PORTALU
  • BGK

100 mln zł na szczeciński technopark

  • PAP    19 kwietnia 2012 - 18:03
100 mln zł na szczeciński technopark

Ok. 100 mln zł ma kosztować powstający w Szczecinie Technopark Pomerania. W czwartek wmurowano kamień węgielny pod budowę kolejnych obiektów tego ośrodka, w którym ma prowadzić działalność kilkadziesiąt firm technologicznych.
Według założeń inwestora, którym jest miasto Szczecin (oceń działania prezydenta), Technopark stanie się kluczowym ośrodkiem wspierającym innowacyjną przedsiębiorczość, ma wspomóc lokalnych przedsiębiorców, ale też zwiększyć atrakcyjność miasta dla zagranicznych firm.

Technopark Pomerania wzbogaci się o trzy budynki o łącznej powierzchni 11 tys. m kw. W dwóch budynkach powstaną nowoczesne biura przygotowane na przyjęcie firm. Ofertę uzupełnią baza konferencyjno-szkoleniowa, przestrzenie wystawiennicze oraz zaplecze socjalne. Trzeci budynek zostanie przeznaczony na centrum informatyczne, z największą w regionie serwerownią, która umożliwi świadczenie nowych, zaawansowanych usług przez firmy IT. Centrum to przeznaczone będzie do obsługi nie tylko firm z Technoparku, ale także innych podmiotów gospodarczych czy administracji publicznej.

Termin zakończenia inwestycji przewidziano na trzeci kwartał 2013 roku. Łączna jej wartość to ok. 100 milionów złotych. Budowa ma być dofinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego.

We wrześniu 2010 br. oddano do użytku pierwszy obiekt Technoparku - wyremontowany budynek byłej szkoły. Funkcjonuje w nim już 18 firm z branży informatycznej oraz organizacje pozarządowe, działające w zakresie wspierania firm IT.

W Polsce działa obecnie ponad 190 różnego rodzaju parków naukowo-technologicznych, inkubatorów przedsiębiorczości czy centrów transferu technologii.

W Szczecinie, obok Szczecińskiego Parku Naukowo-Technologicznego, który zarządza Technoparkiem Pomerania, działają również m.in. Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii, Szczecińskie Centrum Przedsiębiorczości, Polska Fundacja Przedsiębiorczości, Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości przy Uniwersytecie Szczecińskim i Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.