PARTNER PORTALU
  • BGK

100 nowych ośrodków sportowych w regionie

  • KB    21 kwietnia 2010 - 14:40
100 nowych ośrodków sportowych w regionie

Na terenie województwa kujawsko-pomorskiego powstanie w tym roku sto nowych hal sportowych, sal gimnastycznych, stadionów i boisk.
W najbliższy piątek uroczyście zostaną otwarte dwa  takie obiekty: hala sportowa w Bobrownikach (powiat lipnowski) oraz kompleks „Orlik” w Nakle nad Notecią.

Hala sportowa, która powstała przy Szkole Podstawowej w Bobrownikach to pierwszy tego typu obiekt w gminie. Na jej budowę  urząd marszałkowski przeznaczył w tym roku z budżetu województwa 287 tys. zł. Kolejne 550 tys. zł. gmina otrzymała ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Łącznie z urzędu marszałkowskiego trafiło na ten cel 837 tys. zł.

W ramach realizowanej od 2008 roku inwestycji powstała hala gimnastyczna o wymiarach areny 18x35,8 m oraz pomieszczenia szatniowo-sanitarne, kotłownia i antresola widowiskowa dla widzów.

W uroczystym otwarciu hali, które odbędzie się w piątek (23 kwietnia, godzina 11.30) weźmie udział członek zarządu województwa Franciszek Złotnikiewicz.

Również w piątek przy Gimnazjum nr 3 w Nakle nad Notecią odbędzie się uroczyste otwarcie kolejnego  w województwie „Orlika” (początek o godz. 13). To obiekt, który powstał w ramach realizacji ubiegłorocznej edycji  programu „Moje boisko - Orlik 2012”. Samorząd województwa przeznaczył na jego budowę 333 tys. zł.

- Od dwóch lat konsekwentnie realizujemy program rozbudowy bazy sportowej w Kujawsko-Pomorskiem. Wsparcie z budżetu województwa otrzymują wszystkie samorządy biorące udział w ogólnopolskim programie budowy „Orlików”. Idziemy jednak o wiele dalej modernizując zaniedbaną infrastrukturę sportową oraz wspierając gminy i powiaty w budowie hal sportowych, stadionów i boisk. Zwracamy szczególną uwagę na to, by powstawały one w tych miejscach, w których ich brakuje, aby każdy mieszkaniec regionu miał do nich swobodny dostęp – tłumaczy marszałek Piotr Całbecki.

Bydgoszcz, oprócz dofinansowania budowy trzech „Orlików”, otrzymała wsparcie na budowę dwóch sal gimnastycznych (przy Zespole Szkół Nr 15 oraz przy Zespole Szkół Mechanicznych Nr 1) oraz budowę lodowiska.

W Toruniu wsparcie trafi na budowę pięciu „Orlików”, hali widowiskowo-sportowej (przy ulicy Bema), Centrum Sportowo-Rekreacyjnego dla dzieci i młodzieży (przy ul. Armii Ludowej) oraz sali gimnastycznej (przy IV Liceum Ogólnokształcącym).

Władze Włocławka wybudują w tym roku jednego „Orlika”, otrzymały też dofinansowanie na budowę sali gimnastycznej (przy Zespole Szkół Elektrycznych), rozbudowę obiektów OSiR (płyty lekkoatletycznej i boiska piłkarskiego) oraz budowę przystani sportów wodnych przy WTW i modernizację ujścia Zgłowiączki.

Inne inwestycje, które otrzymały wsparcie z urzędu marszałkowskiego to między innymi budowa kompleksu sportowo-rekreacyjnego z krytą pływalnią w Barcinie, centrum sportowo-rekreacyjno-rozrywkowego w Żninie, hali widowiskowo-sportowej z zapleczem w Mogilnie, Centrum Sportu i Rekreacji z krytym basenem w Wielkiej Nieszawce, Centrum Sportu i Rekreacji w Kowalewie Pomorskim oraz przebudowa stadionu miejskiego w Inowrocławiu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.