11 mln zł na remont zniszczonych dróg

11 mln zł ma kosztować przebudowa ulic w Sandomierzu zniszczonych w czasie powodzi w 2010 roku. Miasto rozstrzygnęło przetarg na remont. Jeśli nie będzie odwołań, prace mogą ruszyć w lutym - poinformował PAP burmistrz Jerzy Borowski.
11 mln zł na remont zniszczonych dróg

Inwestycja ma dotyczyć najbardziej zniszczonej przez powódź części miasta, położonej na prawym brzegu Wisły. Łącznie przebudową zostanie objętych kilkanaście ulic, m.in.: Baczyńskiego, Sielecka, Wielowiejska, Kryształowa oraz Flisaków.

Na przetarg ws. wykonania prac wpłynęły oferty od kilkunastu firm. Wygrało konsorcjum Przedsiębiorstwa Budowy Dróg i Mostów w Żołyni wraz z trzema spółkami z Sandomierza i jedną z Kraśnika.

"Czekamy na ewentualne odwołania po przetargu. Jeśli ich nie będzie, niektóre prace będą mogły ruszyć w lutym" - zaznaczył Borowski. Dodał, że w dużym stopniu będzie to uzależnione od pogody. Zakończenie prac planowane jest na jesień br.

Całość kwoty potrzebnej na ten cel pochodzi z unijnego Funduszu Solidarności. W 2011 r. Polska otrzymała z tego źródła 105,5 mln euro, czyli około 422 mln zł pomocy na usuwanie skutków powodzi z maja i czerwca 2010 r.

Podczas powodzi w Sandomierzu woda zalała kilkanaście ulic w dzielnicach położonych po prawej stronie Wisły. To 11 km kw. powierzchni, na której znajdowało się: 820 domów, gospodarstwa rolne, dwie szkoły, boiska, place zabaw, świetlica, kościół, kilka zakładów pracy. Udało się ochronić przed wodą hutę szkła - największego pracodawcę w mieście - i okalające zakład osiedle Baczyńskiego. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE