PARTNER PORTALU
  • BGK

11 mln zł na uzbrojenie terenu

  • www.esosnowiec.pl (IK/UM)    20 lutego 2012 - 09:11
11 mln zł na uzbrojenie terenu

Firmą odpowiedzialną za kompleksowe uzbrojenie terenów inwestycyjnych w rejonie Maczki-Bór w Sosnowcu będzie Skanska.
Umowa na wykonanie robót została już podpisana, a termin wykonania całego zadania ma potrwać osiem miesięcy. Wartość całego projektu wyniesie blisko 11 mln zł.

Inwestycja w Maczkach jest częścią większego projektu pod nazwą Gospodarcza Brama Śląska, w który zaangażowały się cztery miasta Zagłębia Dąbrowskiego. Obok Sosnowca również Jaworzno, Czeladź i Będzin. Miasta te są w trakcie uzbrajania terenów pogórniczych w infrastrukturę, która ma zachęcać do inwestowania przedsiębiorców właśnie w tych miejscach.

Jeżeli chodzi o proces uzbrajania terenów pogórniczych w Sosnowcu, inwestycja, na którą właśnie podpisano umowę, zakłada budowę wielu elementów infrastruktury, w tym: budowę drogi, ścieżki rowerowej, kanalizacji sanitarnej i deszczowej oraz modułów retencyjno – odwadniających, a także wykonanie oświetlenia drogi. Ponadto zostanie wybudowany most na rzece Bobrek oraz tłocznie ścieków wraz z zasileniem elektrycznym. Powstanie również przepompownia ścieków sanitarnych dla planowanych terenów inwestycyjnych. Łączna długość budowlanych dróg lokalnych i dojazdowych wraz ze ścieżkami rowerowymi wyniesie niemal 1,5 km.

Jak zapewniał podczas podpisania umowy Jarosław Szmitka, menadżer projektu ze strony firmy Skanska, prace będą prowadzone szybko ze względu na krótki czas przewidziany na realizację inwestycji. Termin wykonania zadania to jedynie 8 miesięcy.

Ze strony miasta umowę podpisali zastępcy prezydenta: Ryszard Łukawski odpowiedzialny za inwestycje oraz Arkadiusz Chęciński odpowiedzialny m.in. za drogi.

– To kolejne nasze działania na terenach pogórniczych, które uzbrajamy i przygotowujemy tak, aby zachęcić inwestorów do inwestowania w naszym mieście. To kolejna inwestycja w ramach ważnego dla miasta i regionu projektu „Gospodarcza Brama Śląska”. Z firmą Skanska współpraca układa się bardzo dobrze, mam nadzieję, że i tym razem będzie podobnie – powiedział podczas podpisywania umowy prezydent Łukawski.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.