PARTNER PORTALU
  • BGK

11 oferentów na A1 Stryków - Tuszyn

  • PAP    11 października 2010 - 16:58
11 oferentów na A1 Stryków - Tuszyn

11 ofert wpłynęło w przetargu na budowę odcinka autostrady A1 ze Strykowa do Tuszyna - poinformował rzecznik GDDKiA Marcin Hadaj. Podpisanie umowy planowane jest na styczeń 2011 roku.
Wpłynęło 11 ofert na budowę autostrady A1 z Strykowa do Turzyna. Chodzi o odcinek o dł. 40 km. Jak poinformował Hadaj, od momentu podpisania umowy wykonawca będzie miał 32 miesiące na zaprojektowanie i wybudowanie autostrady. Oddanie A1 od Strykowa do Tuszyna planowane jest w drugiej połowie 2013 roku. 

Koncesja na budowę odcinka A1 ze Strykowa do Pyrzowic wygasła w styczniu, kiedy konsorcjum Autostrada Południe nie zapewniło finansowania dla inwestycji. Podjęto wówczas decyzję, że droga będzie budowana w systemie tradycyjnym, ze środków budżetowych. Koszt budowy szacowano na 7,5 mld zł.

Początkowo Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapowiadała, że jest szansa, by droga była gotowa na Mistrzostwa Europy w piłce nożnej w 2012 r. Później jednak okazało się, że projekt zawiera błędy, więc go odrzucono. Dyrekcja ogłosiła przetarg na budowę odcinka Stryków-Tuszyn w kwietniu. Przetarg na dokumentację projektową odcinka z Tuszyna do Pyrzowic GDDKiA ogłosiła w lipcu.

Jak poinformował rzecznik, GDDKiA zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia ok. 1,57 mld zł. Najtańszą ofertę w przetargu złożyło konsorcjum firm z liderem Polimex-Mostostal SA. Za zaprojektowanie i wybudowanie tego odcinka A1 zaoferowało cenę brutto ok. 1,15 mld zł.

Czytaj też:

Zgoda na budowę A2 z Pruszkowa do Konotopy

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.