PARTNER PORTALU
  • BGK

110 wniosków na przebudowę podkarpackich dróg

  • PAP    8 października 2014 - 19:15
110 wniosków na przebudowę podkarpackich dróg

Podkarpackie samorządy złożyły 110 wniosków w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych (NPPDL). Do końca października przygotowana zostanie lista inwestycji, które otrzymają dofinansowanie. Do rozdysponowania jest ponad 62,2 mln zł.
Jak poinformowała rzeczniczka prasowa wojewody podkarpackiego Małgorzata Oczoś-Błądzińska, spośród złożonych wniosków 39 dotyczy dróg powiatowych, pozostałe - 71 dróg gminnych.

"Wnioski zostały już ocenione pod względem formalnym. W kolejnym etapie zostaną poddane ocenie merytorycznej. Do 30 października zostanie przygotowana wstępna lista rankingowa zadań, które mogą liczyć na budżetowe pieniądze" - dodała.

Kwota przyznana Podkarpaciu - ponad 62,2 mln zł - podzielona zostanie po połowie na drogi gminne i powiatowe. Gmina, w tym miasto na prawach powiatu, może skorzystać z dofinansowania tylko jednego zadania, a powiat ziemski - nie więcej niż dwóch.

Samorządy mogą starać się o dotację w wysokości do 50 proc. inwestycji drogowych planowanych na 2015 rok. Maksymalna kwota dofinansowana może wynieść 3 mln zł.

Czytaj też:  Potrzebne poprawki w projekcie finansowania przebudowy dróg lokalnych?

Oczoś-Błądzińska zaznaczyła, że w ramach programu mogą być wykonywane m.in. remonty dróg, a także inne prace służące poprawie bezpieczeństwa drogowego. Zastrzegła, że pieniądze nie mogą być natomiast wydatkowane na infrastrukturę, która nie jest związana z drogą, np. sieci sanitarne czy gazowe.

W latach 2009-2014 w ramach programu przebudowano i wyremontowano w regionie łącznie 916 km dróg. Podkarpackie samorządy na realizację zadań otrzymały z budżetu państwa dofinansowanie w wysokości 262 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.