PARTNER PORTALU
  • BGK

12,6 mln na rozbudowę autobusowej zajezdni w Rzeszowie

  • PAP    23 czerwca 2014 - 19:28
12,6 mln na rozbudowę autobusowej zajezdni w Rzeszowie

Dwie hale do napraw autobusów zasilanych sprężonym gazem ziemnym i do codziennej obsługi pojazdów - powstaną w ramach rozbudowy zajezdni Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Rzeszowie. Inwestycja kosztować będzie 12,6 mln zł.
W poniedziałek podpisana została umowa z wykonawcą inwestycji firmą Skanska.

Hala przeznaczona do napraw autobusów będzie miała ponad 58 m długości i ponad 41 m szerokości. Znajdzie się w niej m.in. 6 stanowisk naprawy autobusów, warsztaty, myjnie i pomieszczenia biurowe.

Druga hala będzie przeznaczona co codziennej obsługi autobusów. Mieścić się w niej będzie też Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów. Obiekt będzie mieć 5,6 tys. m sześc kubatury, a powierzchnia pomieszczeń wyniesie 800 m kw.

W ramach rozbudowy zajezdnia MPK przy ul. Lubelskiej zyska też nowy parking wraz z placem manewrowym dla autobusów. Plac powstanie na działce o powierzchni ponad 1 ha.

Jak poinformował Jan Majcher z firmy Skanska, parking będzie miał długość ponad 105 metrów i szerokość od ponad 26 metrów do 59 metrów.

"Nawierzchnia parkingu będzie wykonana z betonu asfaltowego. Wybudujemy również dwa nowe dojazdy do bazy MPK. Inwestycja obejmuje również budowę i rozbudowę niezbędnej infrastruktury technicznej, w tym m.in. modernizację stacji transformatowej i rozbudowę oświetlenia" - dodał.

Rozbudowa zajezdni rzeszowskiego MPK ma potrwać do 25 kwietnia przyszłego roku. Kosztować będzie 12,6 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: