PARTNER PORTALU
  • BGK

12,7 mln zł na salę koncertową w Sosnowcu

  • www.esosnowiec.pl (Teresa Szczepanek)    9 marca 2012 - 10:13
12,7 mln zł na salę koncertową w Sosnowcu

Śląski urząd marszałkowski postanowił dofinansować rozpoczętą przed laty przebudowę byłego kina Muza i budowę nowoczesnej sali koncertowej dotacją w wysokości 12,7 mln zł.
– Zostały wtedy wykonane wszystkie prace projektowe i kosztorysowe, na zapleczu sceny dobudowano garderoby i pomieszczenia magazynowe, pogłębione zostało miejsce pod sceną przeznaczone na zapadnię – wylicza Jolanta Szczurek.

Była dyrektor dodaje też, że oprócz wykopów pod pomieszczenia techniczne i przyszłą instalację wentylatorów podniesiono wysokość stropów i ścian aż o sześć metrów. Kosztowało to 5,4 mln złotych. Na dalsze prace potrzebnych było 17 mln złotych, do których gmina dołożyć miała tylko trzy miliony złotych. Teraz trzeba będzie znaleźć dodatkowe 4,3 mln złotych więcej, bo urząd marszałkowski (zabierz głos/oceń marszałka) przyznał dotację w wysokości 12,7 mln złotych. – Spodziewaliśmy się pozytywnego zakończenia tej sprawy, o czym mogą świadczyć pieniądze zarezerwowane w budżecie gminy na poczet wkładu własnego na przebudowę Muzy – mówi Rafał Łysy, naczelnik Wydziału Informacji i Promocji sosnowieckiego magistratu.

Zadowolony z uzyskanej dotacji jest też I zastępca prezydenta, Arkadiusz Chęciński. – Wprawdzie 4,3 mln zł to spora kwota, ale na pewno uda się ją wyasygnować z puli pieniędzy przeznaczonych na inwestycje, bo budowa sali widowiskowej jest tego warta i trzeba tę inwestycję doprowadzić od końca – mówi Arkadiusz Chęciński.

W sumie wartość projektu określa się na około 25 mln złotych. Dotacja pozwoli sfinansować 63 procent inwestycji. Wielofunkcyjna sala koncertowa na 500 miejsc pozwoli na organizowanie koncertów muzycznych, występów teatralnych, konferencji, szkoleń i projekcji ambitnego kina. Jednym z ciekawszych rozwiązań, zastosowanych w projekcie jest możliwość schowania pod podłogą foteli za pomocą tylko jednego przycisku. Sprawi to, że w kilka chwil sala koncertowa, jeśli zajdzie taka potrzeba, zmieni się w salę taneczną. Przy sali koncertowej działać będzie też klub jazzowy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.