PARTNER PORTALU
  • BGK

12 firm chce budować park wodny w Koszalinie

  • PAP    12 stycznia 2012 - 17:50
12 firm chce budować park wodny w Koszalinie

12 firm chce wybudować aquapark w Koszalinie (Zachodniopomorskie). W czwartek w siedzibie inwestora, którym jest miejska spółka Zarząd Obiektów Sportowych, otwarto oferty w przetargu na wykonawcę obiektu.
Prezes Zarządu Obiektów Sportowych (ZOS) Jakub Pyżanowski powiedział, że proponowane przez oferentów ceny budowy parku wodnego wahają się od 68,9 mln zł do 127 mln zł. Większość firm ubiegających się o zamówienie stanowią polskie spółki. Są też oferty z Hiszpanii.

Złożone propozycje będą teraz szczegółowo analizowane przez ZOS. Rozstrzygnięcie przetargu powinno nastąpić w ciągu dwóch miesięcy.

Aquapark to największa obecnie miejska inwestycja w Koszalinie (zabierz głos/oceń prezydenta). Koszt budowy obiektu ZOS oszacował na 73,8 mln zł z VAT. Inwestycja ma być finansowana długoterminowym kredytem w wysokości 60 mln zł zaciągniętym przez ZOS na 20 lat. Spłatę kredytu poręcza miasto Koszalin. ZOS uzyskał też 2 mln euro (ok. 8 mln zł) unijnej dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2007-2013. Decyzja o przyznaniu pieniędzy zapadła w październiku ub.r.

Obiekt o powierzchni 18 tys. m kw. ma powstać na należącej do miasta prawie 8-hektarowej działce, znajdującej się we wschodniej części Koszalina, między Górą Chełmską a drogą krajową nr 6 Szczecin-Gdańsk.

Znajdzie się w nim m.in. hala basenowa ze zjeżdżalniami, sztuczną rwącą rzeką i sztucznymi falami, basen sportowy, kilka rekreacyjnych tarasów, jacuzzi i SPA. Lustro wody mieć będzie łączną powierzchnię 1634 m kw. Obok obiektu powstanie parking na ok. 350 pojazdów.

Aquapark zaprojektowała wyłoniona w konkursie Pracownia Architektoniczna Płaskowicki & Partnerzy z Warszawy. Pod koniec 2010 r. wybrano inżyniera kontraktu, którym zostało Przedsiębiorstwo Obsługi Inwestycji z Bydgoszczy. Jest już pozwolenie na budowę, która ma się rozpocząć w bieżącym roku i trwać 2 lata. Planuje się, że park wodny będzie oddany do użytku w 2014 r.

Ze studium wykonalności projektu wynika, że pierwszy zysk rekreacyjny kompleks powinien wypracować w 2023 r. Jego budowę planowano od 1999 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • MIODZIO, 2012-01-12 23:01:31

    w takim parku wodnym można utopić wszelkie smutki.
  • Zębaty, 2012-01-12 22:07:11

    Bedziemy czekać na ten park wodny !