PARTNER PORTALU
  • BGK

12 inwestor na terenie podstrefy Lublin

  • AZA    17 września 2010 - 14:29

Firma Ledrin otrzymała zezwolenie Ministra Gospodarki na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK Mielec Podstrefa Lublin.
Firma Ledrin jest obecna na rynku polskim od 1993 roku. Przedsiębiorstwo jest producentem wyrobów skórzanych i obecnie proponuje swoim odbiorcom szeroką gamę produktów, takich jak: teczki, torebki, plecaki, torby młodzieżowe oraz torby lekarskie. Znaczna część wyrobów firmy Ledrin trafia na rynek niemiecki oraz szwajcarski. Na rynku polskim obecne są również produkty firmy pod własną marką daag.

Ledrin zamierza wybudować na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK Mielec Podstrefa Lublin nowy zakład produkcyjny. Projekt inwestycyjny spółki będzie realizowany na działce o powierzchni 0,8 ha. Na ten cel zostały przeznaczone środki w wysokości 4 mln zł. W nowo wybudowanej fabryce zgodnie z uzyskanym zezwoleniem Ministra Gospodarki firma zatrudni 60 osób.

Obecnie na terenie Podstrefy Lublin pozwolenie na działalność gospodarczą posiada już 12 przedsiębiorstw. Zadeklarowały one, że w sumie w ciągu 5 najbliższych lat ich nakłady inwestycyjne wyniosą ok. 507 mln zł, co przełoży się na powstanie 792 nowych miejsc pracy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.