PARTNER PORTALU
  • BGK

12 projektów z budżetu obywatelskiego Suwałk na 2015 rok

  • PAP    24 października 2014 - 21:41

Dwanaście inwestycji wybrali mieszkańcy Suwałk (Podlaskie) do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego na 2015 rok. To m.in. budowa ścieżki rowerowej i chodnika do ogrodów działkowych, miejsca do ćwiczeń na powietrzu czy utwardzonej drogi do garaży.
W piątek ogłoszona została lista wybranych do realizacji pomysłów. Do podziału były 2 mln zł z przeznaczeniem na tzw. duże projekty (1,4 mln zł) i małe (600 tys. zł). W sumie do głosowania zakwalifikowano 24 projekty, głosy oddało blisko 8,5 tys. osób.

Czytaj też: SLD: nie jesteś frajerem, nie głosuj na PSL

Wśród projektów dużych wybrano trzy. To budowa oświetlonej ścieżki dla pieszych i rowerzystów, prowadzącej do ogrodów działkowych, budowa miejsca do ćwiczeń na wolnym powietrzu i uprawiania tzw. sportów miejskich (parkour park) nad zalewem Arkadia oraz poprawa nawierzchni do kompleksu ponad dwustu garaży przy ul.Klonowej. Zbyt mało osób zagłosowało m.in. na projekt Suwalskiego Roweru Miejskiego.

Czytaj też: Miller: autonomia w regionach przy zawieraniu koalicji po wyborach

Małych projektów uda się zrealizować więcej, bo dziewięć z dziesięciu zgłoszonych. To np. wymiana płytek chodnikowych na polbruk na jednej z ulic, trzy osiedlowe siłownie na wolnym powietrzu, plac zabaw czy parking. Prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz mówił na konferencji prasowej, że prawdopodobnie uda się zrealizować i dziesiąty tzw. mały projekt, czyli poprawę zieleni przy ul. Mickiewicza.

To druga edycja budżetu obywatelskiego w Suwałkach. W pierwszej do podziału był 1 mln zł, do realizacji wybrano wówczas trzy inwestycje. Mają być oddane do użytku pod koniec października i w połowie listopada.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.