PARTNER PORTALU
  • BGK

122 wnioski na wielkopolskie drogi

  • PAP    9 października 2013 - 11:35
122 wnioski na wielkopolskie drogi

122 wnioski na łączną kwotę ponad 159,5 mln zł złożyły wielkopolskie samorządy w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Do podziału w województwie jest 20,7 mln zł.
Gminy i powiaty starające się o dotację mogą liczyć na dofinansowanie z budżetu państwa 50 proc. kosztów inwestycji, ale nie więcej niż 3 mln zł.

Jak poinformował we wtorek na konferencji prasowej wojewoda wielkopolski Piotr Florek, nabór wniosków o dofinansowanie inwestycji w edycji 2013/2014 w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych Etap II Bezpieczeństwo - Dostępność - Rozwój zakończył się 30 września.

73 złożone wnioski dotyczą dróg gminnych, 49 - dróg powiatowych. Wszystkie zostaną ocenione przez wojewódzką komisję powołaną przez wojewodę. Ocena wniosków zostanie zakończona przed 31 października.

Czytaj też: Partnerstwo publiczno-prywatne szerokim łukiem omija polskie drogi

Florek podkreślił, że najważniejszym kryterium wyboru wniosków będzie wpływ realizacji zadania na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego. Liczyć będzie się też powiązanie modernizowanej trasy z istniejącą w regionie siecią dróg.

"Liczba złożonych wniosków wskazuje, że program cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Dzięki niemu poprawia się bezpieczeństwo, mniej osób ginie na drogach. Tym razem do podziału w regionie jest ponad 20 mln, bo w skali całego kraju na program przewidziano 250 mln zł" - powiedział wojewoda.

Jak poinformował, w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych w latach 2009 - 2013 w Wielkopolsce zmodernizowano 736 km dróg. Przeprowadzono 297 inwestycji o wartości ponad 600 mln zł. Dotacja z budżetu państwa wyniosła 278 mln zł.

Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych-Etap II Bezpieczeństwo-Dostępność-Rozwój jest kontynuacją programu wieloletniego pod nazwą Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.