PARTNER PORTALU
  • BGK

13 mln zł na turystyczne inwestycje w Augustowie

  • PAP    22 września 2012 - 11:26
13 mln zł na turystyczne inwestycje w Augustowie

Kosztem 13 mln zł w Augustowie zostanie zmodernizowany miejski park oraz przybędzie ścieżek rowerowych, które zimą będą mogły być używane do biegów narciarskich - poinformowano w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku.
Realizację projektu "Rozbudowa infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej w strefie Kanału Augustowskiego na terenie miasta Augustów" wesprze 9,8 mln unijnej dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Projekt przewiduje m.in. budowę kilometrowej ścieżki pieszo-rowerowej nad Kanałem Bystrym w Augustowie, która połączy się z już istniejącymi takimi ścieżkami.

Jak poinformował PAP Marcin Choroszewski z Urzędu Miasta Augustów, obecnie nad Kanałem Augustowskim jest już 10 km ścieżek pieszo-rowerowych. Zimą będą one specjalnie naśnieżane i przygotowywane do uprawiania narciarstwa biegowego. W tym celu zostaną zakupione ratraki i armatki śnieżne.

Nowy wygląd zyska park przy pomniku budowniczych Kanału Augustowskiego. Na jego terenie pojawią się nowe zadaszone ławki, alejki i oświetlenie. Prace te mają się zakończyć w 2014 roku. "Inwestycja ma wydłużyć sezon turystyczny w mieście. Latem można spacerować ścieżkami, po parku i jeździć rowerem, zimą będziemy dostosowywali ścieżki dla narciarzy" - powiedział Choroszewski.

Podobne ścieżki do uprawiania narciarstwa, o długości ok. 3 km mają powstać także wzdłuż Kanału Augustowskiego w gminie Płaska. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.