PARTNER PORTALU
  • BGK

134 km małopolskich dróg do remontu

  • PAP    14 października 2011 - 16:05

59 wniosków o dofinansowanie remontów i budowy dróg w ramach drugiego etapu Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych złożyły do wojewody samorządy z województwa małopolskiego. Do podziału jest prawie 14,3 mln zł.
Jak poinformowała w piątek rzeczniczka wojewody małopolskiego Joanna Sieradzka, w sumie małopolskie samorządy: powiaty i gminy złożyły 59 wniosków o dofinansowanie inwestycji drogowych planowanych na przyszły rok, na łączną kwotę ponad 34,6 mln zł.

W przyszłym roku samorządy chcą zmodernizować drogi o długości ponad 134 kilometrów.

W Małopolsce do podziału w tym roku jest prawie 14,3 mln zł dotacji, z czego połowa na drogi powiatowe, a druga na gminne. Samorządy mogą liczyć na dofinansowanie do 30 proc. planowanych kosztów - pozostałe fundusze muszą wygospodarować samodzielnie, w ramach swoich budżetów.

O przyznaniu dofinansowania decydować będzie komisja powołana przez wojewodę małopolskiego, która do 30 października oceni wnioski i ogłosi listy rankingowe. Listę zakwalifikowanych wniosków minister spraw wewnętrznych powinien zaakceptować do 20 grudnia br.

W latach 2012-2015 na remonty w Małopolsce zostanie przekazanych z budżetu państwa 228,8 mln zł.

Pierwszy etap Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, który realizowany jest od 2008 roku zakończy się w grudniu tego roku. Dzięki niemu w Małopolsce do końca 2011 r. wyremontowanych i zmodernizowanych zostanie ponad 640 km dróg lokalnych.

Czytaj też: 63 wnioski walczą o dotacje na drogi Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.