14,3 mln zł dotacji na drogi lokalne

Osiem powiatów i 10 gmin z Małopolski otrzyma dotacje na realizację przyszłorocznych inwestycji w ramach drugiego etapu Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.
14,3 mln zł dotacji na drogi lokalne
Samorządy będą miały do wydania 14,3 mln zł, za które przebudowanych będzie około 65 km dróg. Jak poinformowała w czwartek rzecznik wojewody małopolskiego Joanna Sieradzka, lista samorządowych projektów została zatwierdzona przez ministra administracji i cyfryzacji.

W sumie małopolskie (zabierz głos/oceń marszałka województwa) samorządy złożyły 59 wniosków o dofinansowanie inwestycji drogowych. W przyszłym roku dotacje otrzymają powiaty: bocheński, brzeski, nowotarski, myślenicki, dąbrowski, wadowicki, limanowski, wielicki oraz gminy: Krzeszowice, Limanowa, Wolbrom, Szczawnica, Niepołomice, Podegrodzie, Dębno, Krynica-Zdrój, Kęty, Gorlice.

„Teraz samorządy mogą rozpocząć procedury przetargowe. Umowy z wykonawcami muszą zostać podpisane do 31 marca przyszłego roku. Inwestycje powinny być zakończone do 15 listopada 2012 roku, a rozliczone – do końca przyszłego roku” – wyjaśniła Sieradzka.

Według urzędników, dzięki dotacjom Małopolska w przyszłym roku ma szansę na przebudowę ponad 50 km dróg powiatowych i prawie 15 km dróg gminnych.

Na realizację programu w 2012 r. Małopolska otrzyma 14,3 mln zł, a w każdym następnym roku po 71,5 mln zł. Połowa dotacji przeznaczona jest na drogi powiatowe, a połowa na gminne. Samorządy mogą liczyć na dofinansowanie w wysokości do 30 procent planowanych kosztów – pozostałe fundusze samorządy muszą wygospodarować samodzielnie, w ramach swoich budżetów. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE