PARTNER PORTALU
  • BGK
.pl/images/2017/icons/mail2.png" alt="" width="90" /> ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

14,3 mln zł dotacji na drogi lokalne

  • PAP    22 grudnia 2011 - 13:34
14,3 mln zł dotacji na drogi lokalne

Osiem powiatów i 10 gmin z Małopolski otrzyma dotacje na realizację przyszłorocznych inwestycji w ramach drugiego etapu Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.
Samorządy będą miały do wydania 14,3 mln zł, za które przebudowanych będzie około 65 km dróg. Jak poinformowała w czwartek rzecznik wojewody małopolskiego Joanna Sieradzka, lista samorządowych projektów została zatwierdzona przez ministra administracji i cyfryzacji.

W sumie małopolskie (zabierz głos/oceń marszałka województwa) samorządy złożyły 59 wniosków o dofinansowanie inwestycji drogowych. W przyszłym roku dotacje otrzymają powiaty: bocheński, brzeski, nowotarski, myślenicki, dąbrowski, wadowicki, limanowski, wielicki oraz gminy: Krzeszowice, Limanowa, Wolbrom, Szczawnica, Niepołomice, Podegrodzie, Dębno, Krynica-Zdrój, Kęty, Gorlice.

„Teraz samorządy mogą rozpocząć procedury przetargowe. Umowy z wykonawcami muszą zostać podpisane do 31 marca przyszłego roku. Inwestycje powinny być zakończone do 15 listopada 2012 roku, a rozliczone – do końca przyszłego roku” – wyjaśniła Sieradzka.

Według urzędników, dzięki dotacjom Małopolska w przyszłym roku ma szansę na przebudowę ponad 50 km dróg powiatowych i prawie 15 km dróg gminnych.

Na realizację programu w 2012 r. Małopolska otrzyma 14,3 mln zł, a w każdym następnym roku po 71,5 mln zł. Połowa dotacji przeznaczona jest na drogi powiatowe, a połowa na gminne. Samorządy mogą liczyć na dofinansowanie w wysokości do 30 procent planowanych kosztów – pozostałe fundusze samorządy muszą wygospodarować samodzielnie, w ramach swoich budżetów. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.