PARTNER PORTALU
  • BGK

14,3 mln zł z UE na budowę parkingu wielopoziomowego w Oświęcimiu

  • PAP/JS    5 stycznia 2018 - 17:28
14,3 mln zł z UE na budowę parkingu wielopoziomowego w Oświęcimiu
Parking wielopoziomowy typu park and ride będzie gotowy do końca 2019 r. (fot. mat. pras.)

Samorząd Oświęcimia uzyskał 14,3 mln zł dofinansowania z funduszy UE na budowę wielopoziomowego parkingu przy dworcu kolejowym w tym mieście. W tej sprawie podpisana została umowa z Małopolskim Urzędem Marszałkowskim – podał oświęcimski magistrat.
"Miasto pozyskało na projekt 14,3 mln zł z pieniędzy unijnych. To 85 proc. kosztów przedsięwzięcia. Inwestycja będzie kosztowała 16,8 mln zł. Resztę pokryje budżet miasta" - poinformowała rzecznik magistratu Katarzyna Kwiecień.

Parking wielopoziomowy typu park and ride będzie gotowy do końca 2019 r. "Inwestycja rozpocznie się w lutym od rozbiórki byłego hotelu Glob, który stoi w rejonie dworca. W połowie br. ruszy budowa" - podała Kwiecień.

Parking będzie miał cztery kondygnacje. Zaparkuje w nim 300 samochodów. Na parterze zaprojektowano miejsca dla pojazdów osób niepełnosprawnych. Tam też można będzie naładować akumulatory samochodów elektrycznych. Znajdą się miejsca dla rowerów, skuterów i motocykli.

Parking powstanie w miejscu, które zajmuje nieczynny od dawna hotel Glob. Siedmiokondygnacyjny budynek, w którym się znajdował, został wybudowany w latach 80. XX.

Jak podkreślił prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut, przedsięwzięcie wpisuje się w plany PKP, które są związane z przebudową dworca kolejowego w mieście oraz modernizacją linii kolejowej w kierunku Krakowa oraz Czechowic-Dziedzic.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.