PARTNER PORTALU
  • BGK

14 wykonawców w przetargu na rozbudowę drogi krajowej nr 65

  • PAP    27 lutego 2013 - 15:27
14 wykonawców w przetargu na rozbudowę drogi krajowej nr 65

14 wykonawców zgłosiło się do przetargu na modernizację drogi krajowej nr 65 Gołdap - Kowale Oleckie, która ma zostać zakończona do sierpnia przyszłego roku - poinformował w środę oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie.
Rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie Karol Głębocki powiedział, że przetarg na rozbudowę drogi krajowej nr 65 odbywa się w dwóch etapach. W pierwszym oceniane jest doświadczenie oraz potencjał techniczny i ekonomiczny 14 wykonawców, którzy do środy złożyli wnioski o dopuszczenie do postępowania.

"Wykonawcy zakwalifikowani do drugiego etapu zostaną zaproszeni do złożenia ofert cenowych. Podpisanie umowy przewidujemy na czerwiec 2013 r." - wyjaśnił Głębocki.

Inwestycja powinna zostać zrealizowana do końca sierpnia przyszłego roku. Wykonawca może jednak zaproponować wcześniejszy termin. Przewidywany czas prac budowlanych jest jednym z kryteriów oceny ofert.

Zwycięzca przetargu rozbuduje drogę krajową z Gołdapi do Kowali Oleckich. Na odcinku o długości 16 km zostanie poszerzona i wzmocniona jezdnia oraz przebudowane skrzyżowania, powstaną zatoki autobusowe, chodniki i oświetlenie.

Po przebudowie dwa pasy ruchu wraz z poboczem będą miały 8 metrów szerokości. Zwiększy się również dopuszczalne obciążenie drogi. Dofinansowanie tej inwestycji z Programu Współpracy Transgranicznej Litwa-Polska-Rosja ma wynieść 10 mln euro.

Wnioski o dopuszczenie do przetargu złożyły: Eurovia Polska, Metrostav, Mostostal Warszawa, Budimex, Mota-Engil Central Europe, Sando Budownictwo Polska, Strabag, Skanska oraz konsorcja, których liderami są: Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe z Suwałk, Berger Bau Polska, Bunte Polska, Oleckie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe, Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Gajewa i Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Pol-Aqua.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.