15 mln zł na modernizację chodników

Ponad 20 km chodników w Gdańsku zostanie zmodernizowanych w tym roku. Miasto przeznacza na ten cel 15 mln zł. Program będzie kontynuowany w przyszłych latach.
15 mln zł na modernizację chodników

W środę podczas konferencji prasowej w Gdańsku poinformowano, że do końca marca powinien być ogłoszony przetarg na remont chodników.

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz tłumaczy, że po zrealizowaniu w minionych latach kluczowych inwestycji drogowych i komunikacyjnych "można pochylić się wreszcie nad +krzywymi chodnikami+". "Chodniki i ulice remontujemy każdego roku, ale trzeba przyznać, że dotychczas nie było tak kompleksowego programu" - dodał prezydent.

Listę chodników do modernizacji sporządzono m.in. na podstawie wniosków i uwag mieszkańców, wyrażanych podczas spotkań prezydenta z mieszkańcami pod hasłem "Mój dom, moja dzielnica, moje miasto", a także uwag kierowanych do urzędu mailowo czy poprzez media społecznościowe. Najdłuższe odcinki chodników mają być w tym roku zmodernizowane lub zbudowane w dzielnicach: Chełm, Gdańsk Południe, Kokoszki, Orunia, Osowa, Suchanino i Przymorze.

Realizacją projektu zajmie się Zarząd Dróg i Zieleni. Do końca marca ma być ogłoszony przetarg na wykonawcę. Remonty chodników mają zostać zakończone do grudnia tego roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE