PARTNER PORTALU
  • BGK

15 mln zł na modernizację toruńskiej ulicy

  • GK    20 listopada 2012 - 12:11
15 mln zł na modernizację toruńskiej ulicy

Prezydent Torunia Michał Zaleski podpisał umowę o unijne dofinansowanie kompleksowej modernizacji ulicy Nieszawskiej. Po przebudowie droga całkowicie zmieni swoje oblicze.
W październiku 2012 r. Miejski Zarząd Dróg w Toruniu ogłosił przetarg na to zadanie. Termin składania ofert mija właśnie dzisiaj. Ulica Nieszawska jest drogą wojewódzką nr 273. Stanowi alternatywę dla połączeń pomiędzy drogą krajową nr 1 a drogą krajową nr 10 i S-10. Jej stan techniczny nie jest najlepszy.

Ulica nie posiada ani poboczy, ani chodników. Regularnie, zwłaszcza po zimie, pojawiają się tam dziury i wyrwy w nawierzchni, którym na krótko tylko pomagają doraźne naprawy.

Jak informuje toruński magistrat, modernizacja obejmie ponad 3-kilometrowy odcinek od placu Armii Krajowej do granicy administracyjnej miasta. Nieszawska zostanie zbudowana praktycznie od nowa, a jej fragment zostanie przesunięty o około 2 m w kierunku Wisły, by było miejsce na chodnik i ścieżkę rowerową.

Nowa jezdnia będzie miała dwa pasy ruchu i odwodnienie. Robotnicy zbudują zjazdy do posesji z betonowej kostki i zatoki autobusowe, utwardzą pobocze. Wzdłuż drogi staną latarnie i wiaty przystankowe. Prace mają trwać do końca kwietnia 2014 r.

Modernizację trasy wyceniono na 15 mln zł, ale ostateczna kwota będzie znana po rozstrzygnięciu przetargu. Unijne dofinansowanie przebudowy wyniesie niemal 4 mln zł.

Oprócz tych pieniędzy Toruń ma szansę na kolejne 2 mln zł z Unii Europejskiej na przebudowę infrastruktury podziemnej, która biegnie pod ul. Nieszawską. O te pieniądze będą się starać Toruńskie Wodociągi, które kompletują dokumenty niezbędne do udziału w konkursie.


 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.