PARTNER PORTALU
  • BGK

15 mln zł na odbudowę spalonej hali

  • PAP    23 marca 2010 - 15:48

15 mln zł ma kosztować nowa hala Targów Kielce, która w ciągu najbliższych czterech miesięcy stanie na miejscu poprzedniej, strawionej we wrześniu zeszłego roku przez pożar.
Ze starego pawilonu zostanie tylko fasada - zapowiada prezes spółki Andrzej Mochoń.

- Zbudujemy nowoczesny, odpowiadający potrzebom wystawców obiekt, o powierzchni 4,4 tys. m kw. Konstrukcja dachu zostanie podniesiona o ponad dwa metry, ze środka zniknie większość słupów, które utrudniały budowę dużych stoisk. Wysokość pawilonu sięgnie 12 m - poinformował we wtorek prezes Targów Kielce.

Budowa hali jest jednym z elementów rozbudowy Targów Kielce - przedsięwzięcia, którego kosztorys opiewa na 170 mln zł. Dotychczas powstał terminal wejściowy z elektronicznym systemem rejestracji wystawców i zwiedzających, w budowie jest hala o powierzchni 6 tys. m kw. i wysokości 15 m.

Odbudowa hali, którą zniszczył ogień, zastąpi w projekcie inwestycyjnym parking wielopoziomowy. - Nie oznacza to jednak, że nie dojdzie do jego budowy. Przeciwnie, planujemy powiększenie tego obiektu; zamiast 380 - pomieści on 1000 samochodów. Budowa hali jedynie opóźni jego powstanie- oznajmił Mochoń.

Inwestycje w kielecką infrastrukturę targową to jeden z największych projektów realizowanych w ramach programu "Rozwój Polski Wschodniej". Dzięki rozbudowie, Targi Kielce będą dysponowały od sierpnia siedmioma halami wystawowymi o łącznej powierzchni 36 tys. m kw. Wszystkie zapewnią wystawcom wysoki standard ekspozycji.

Targi Kielce są wiceliderem rynku targowego w Polsce. Spółka organizuje rocznie blisko 60 imprez, m.in. Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego, Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego Autostrada-Polska i Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych i Pojazdów Specjalistycznych MaszBud

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.