PARTNER PORTALU
  • BGK

15 września skończą przebudowę drogi

  • BB    12 sierpnia 2011 - 20:48
15 września skończą przebudowę drogi

Z końcem marca tego roku rozpoczęły się prace drogowe na prawie siedmiokilometrowym odcinku drogi powiatowej Grabica – Żachta w powiecie piotrkowskim.
Przebudowa, która obejmuje fragment od stacji paliw w Grabicy do miejscowości Żachta przez Zaborów dobiega końca. Droga została już w całości wyłożona warstwą bitumiczną i połączy ze sobą dwie drogi krajowe nr 8 i nr 12. Całkowity koszt inwestycji to 4,8 mln złotych, z czego 50% Powiat Piotrkowski pozyskał z budżetu państwa w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011, a pozostałą częścią po połowie (1,2 mln) podzieliły się samorządy: powiatowy i gminy Grabica.

Planowane zakończenie inwestycji to 15 września tego roku. Miesiąc później zakończy się przebudowa mostu w Krzemieniewicach w ciągu drogi powiatowej Masłowice - Gorzkowice. Na realizację zadania Zarząd Dróg Powiatowych pozyskał z Ministerstwa Infrastruktury 260 tysięcy złotych. Tyle samo środków, po połowie, czyli po 130 tysięcy złotych dołoży Powiat Piotrkowski i gmina Gorzkowice. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.