PARTNER PORTALU
  • BGK

150 mln zł na Środulską Górkę

  • www.esosnowiec.pl (Bartłomiej Chwastek)    17 lipca 2012 - 09:18
150 mln zł na Środulską Górkę

Władze Sosnowca planują radykalne zmiany w zagospodarowaniu niewykorzystywanej przestrzeni Parku Środula i przemienienia go w centrum wypoczynkowe.
Słynna w Sosnowcu Środulska Górka z wchodzącym w jej skład parkiem jest miejscem dość licznie odwiedzanym przez mieszkańców.

Głównie zaś przez rodziny z dziećmi, spacerujące pary lub osoby jeżdżące na rolkach lub rowerach. Nie oferuje jednak zbyt wiele poza samym miejscem do spacerowania i przejażdżek. Możliwości jakie drzemią w tym miejscu oraz rosnące oczekiwania mieszkańców Sosnowca co do rekreacyjnej infrastruktury miasta, skłoniły władze MOSiR do zaplanowania radykalnych zmian w zagospodarowaniu niewykorzystywanej przestrzeni Parku Środula i przemienienia go w centrum wypoczynkowego.

– Chcielibyśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom ludzi odwiedzających ten urokliwy zakątek Sosnowca, by byli w pełni zadowoleni z tego co oferuje. To wszystko wiąże się z wielkimi kosztami oscylującymi w wysokości 150 mln zł. Niestety, nie dysponujemy w tej chwili takimi środkami, by podjąć się przebudowy obiektu w takim stopniu, by zrealizować naraz wszystkie pomysły. Dodatkowo prace w tym kierunku utrudniają nam procedury dla uzyskania projektów oraz ukształtowanie terenu – tłumaczy dyrektor MOSiR-u Rafał Łydek i dodaje, że jednak niektóre prace mogą zostać przeprowadzone w niedługim czasie.

– Jesteśmy w stanie zrealizować pewne projekty już w tym roku. Obecnie jesteśmy na etapie finalizacji zakupu sprzętu do moutainboardingu, tj. desek oraz zestawów ochraniaczy oraz otwarcia szkoły jazdy na mountainboardzie. Na terenie parku chcielibyśmy także zorganizować siłownię na świeżym powietrzu. Miałyby ją tworzyć cztery ogólnodostępne stanowiska do ćwiczeń dla odwiedzających park. Takie inwestycje są prorozwojowe, a zapotrzebowanie na nowe sposoby aktywnego spędzania czasu staje się coraz większe – przekonuje Rafał Łydek.

Wśród planów na sezon zimowy znajduje się modyfikacja lokalizacji krótszego stoku narciarskiego i wydłużenie go ze 135 m do 200 m. Wiąże się to ze zmianą oświetlenia i przemieszczeniem hydrantów.

<!-- pagebreak //-->

REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.