PARTNER PORTALU
  • BGK

158,8 mln zł ma kosztować największa inwestycja drogowa w Białymstoku

  • pap/wnp.pl    24 listopada 2009 - 16:48

158,8 mln zł będzie kosztowała przebudowa ulicy generała Maczka w Białymstoku, która jest fragmentem obwodnicy miasta. To największa inwestycja drogowa w Białymstoku w ostatnich latach - poinformował we wtorek PAP dyrektor departamentu inwestycji Urzędu Miejskiego w Białymstoku Janusz Ostrowski.
W środę władze miasta i wykonawcy przebudowy - wyłonione w przetargu konsorcjum: Przedsiębiorstwa Eksploatacji Ulic i Mostów z Białegostoku oraz Przedsiębiorstwa Robót Mostowych Mosty Łódź - podpiszą umowę w tej sprawie. Jeszcze tego samego dnia firmom ma zostać przekazany plac budowy, na którym leśnicy oznaczają już drzewa przeznaczone do wycinki - poinformował Ostrowski.

Inwestycja będzie dofinansowana z unijnego programu "Rozwój Polski Wschodniej"; z UE ma pochodzić 128,8 mln zł - informował wcześniej wiceprezydent miasta Adam Poliński.

Przebudowanych zostanie około 3,5 km dróg: 3,3 km ulicy generała Maczka i 200 metrów Alei Tysiąclecia Państwa Polskiego. Prace potrwają około półtora roku. Po rozbudowie ulica Maczka będzie miała po dwa pasy ruchu w każdą stronę, powstaną trzy bezkolizyjne skrzyżowania, most na rzece Białej, wiadukt i dwie estakady. Przebudowany będzie także istniejący wiadukt nad torami kolejowymi, powstaną drogi na potrzeby ruchu lokalnego, ścieżki rowerowe. W miejscach, gdzie droga przeszkadzałaby okolicznym mieszkańcom zostaną ustawione ekrany dźwiękochłonne.

Inwestycja zostanie poszerzona. Trwa przetarg na remont 1,2 km Alei Tysiąclecia - od ulicy generała Maczka do granic Białegostoku, na trasie wylotowej do Augustowa. Jak wcześniej informował Poliński, te prace mają kosztować około 24 mln zł. Oferty przetargowe mają być otwarte na początku grudnia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.