PARTNER PORTALU
  • BGK

16,5 mln zł z UE na przebudowę dróg w powiecie siedleckim

  • pt    14 czerwca 2017 - 16:31
16,5 mln zł z UE na przebudowę dróg w powiecie siedleckim
Podpisanie umowy na dofinansowanie (fot.mazovia.pl)

Ponad 25 km dróg w powiecie siedleckim zostanie przebudowanych dzięki wsparciu unijnemu. Decyzją zarządu województwa mazowieckiego cztery projekty otrzymają dofinansowanie w ramach RPO WM 2014-2020.
To dobra informacja dla mieszkańców i podróżujących po powiecie siedleckim. W ramach realizowanych projektów wyremontowane zostaną następujące odcinki dróg: ponad 10 km od Zbuczyna przez Tchórzew do Izdebek-Kosnych, prawie 7,7 km z Broszkowa do Żeliszewa Podkościelnego, ponad 5 km z Broszkowa do Żukowa i prawie 1,4 km od granicy miasta Siedlce do drogi krajowej nr 2.

Poza wymianą nawierzchni jezdni w ciągu ulic zostaną też wykonane krawężniki, obrzeża, zjazdy, ścieżki rowerowe czy zatoki autobusowe. Poprowadzona zostanie kanalizacja deszczowa, urządzenia odwadniające i rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo ruchu m.in. balustrady, nowe oznakowania pionowe i poziome.

Umowę w tej sprawie podpisali wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc, starosta siedlecki Dariusz Zbigniew Stopa i wicestarosta Michał Okniński.

Mazowsze ma zagwarantowane ponad 8 mld zł unijnego wsparcia w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Na 2017 r. zaplanowano ponad 40 konkursów na przeszło 1,1 mld zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.