PARTNER PORTALU
  • BGK

16 firm chce wybudować nową linię tramwajową w Gdańsku

  • PAP/JS    3 października 2017 - 19:37
16 firm chce wybudować nową linię tramwajową w Gdańsku
Postępowanie przetargowe, które w sierpniu ogłosiła Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska, jest dwuetapowe (fot. PTWP/JS)

16 firm zgłosiło się do postępowania przetargowego na budowę linii tramwajowej na ulicy Nowej Bulońskiej Północnej w Gdańsku, wraz z infrastrukturą towarzyszącą, o długości ok. 2,6 km. Inwestycja ma być oddana do użytku pod koniec lipca 2019 r.
Jak poinformował Michał Piotrowski z referatu prasowego Urzędu Miejskiego w Gdańsku, po weryfikacji dokumentów złożonych przez 16 firm część z nich zostanie zaproszona do składania ofert przetargowych, zawierających cenę.

Postępowanie przetargowe, które w sierpniu ogłosiła Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska, jest dwuetapowe. Oznacza to, że chętni do budowy linii tramwajowej musieli najpierw do wtorku 3 października złożyć wnioski o dopuszczenie do udziału w przetargu.

Umowa z wykonawcą na realizację inwestycji ma być podpisana na koniec 2017 roku.

W ramach inwestycji ma powstać ulica Nowa Bulońska Północna wraz z pełnym uzbrojeniem, o długości ok. 2,7 km oraz dwutorowa linia tramwajowa o długości ok. 2,6 km wraz z przystankami: "Nowa Politechniczna", "Łabędzia", "Stolema" i "Zabornia".

Zamówienie obejmuje budowę węzła integracyjnego tramwajowo-autobusowego "Ujeścisko" wraz z parkingiem dla samochodów osobowych i rowerów oraz budowę węzła przesiadkowego tramwajowo - autobusowego "Zabornia". W ramach inwestycji przewidziana jest również budowa lub przebudowa odcinków ulic, m.in. Myśliwskiej, Nowej Wołkowyskiej, Myśliwskiej Południowej, Stolema, Kartuskiej, Limbowej, łącznicy węzła z Armii Krajowej, Nowej Warszawskiej i Nowej Jabłoniowej.

Mają powstać drogi, ścieżki rowerowe i ciągi piesze, zadaszone parkingi rowerowe na przystankach tramwajowych oraz na węźle integracyjnym "Ujeścisko", obiekty mostowe nad potokiem Siedleckim oraz ekrany i osłony akustyczne.

Na potrzeby inwestycji mają być przeprowadzone prace rozbiórkowe na terenie czterech ogrodów działkowych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.