PARTNER PORTALU
  • BGK

16 mln na węzeł komunikacyjny w Szczecinie

  • PAP    3 lipca 2013 - 09:29
16 mln na węzeł komunikacyjny w Szczecinie

Kosztem ok. 16 mln zł powstanie w Szczecinie ważny węzeł komunikacyjny. Tamtejszy oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podpisał z wykonawcą umowę na budowę węzła, który ma usprawnić ruch na południowych wjazdach do miasta.
Jak poinformował we wtorek rzecznik Oddziału GDDKiA Mateusz Grzeszczuk, wykonawcy - firmie Eurovia Polska został już przekazany plac budowy.

Węzeł "Tczewska" powstanie na przecięciu autostrady A6 z istniejącą ulicą Tczewską w Szczecinie. Zgodnie z umową za 12 miesięcy węzeł powinien być gotowy.

Węzeł "Tczewska" umożliwi dojazd do terenów inwestycyjnych w pobliskich Trzebuszu i Dunikowie. Nowe połączenie drogowe połączy też autostradę z dzielnicami Szczecina Dąbie i Wielgowo.

Budowa węzła ma być jedyną tak poważną inwestycją na drogach krajowych w regionie.

W ramach inwestycji powstanie podwójny wiadukt oraz tzw. łącznice węzła.

W grudniu ubiegłego roku zakończyła się przebudowa jezdni autostrady na odcinku o ponad 2-kilometrowej długości w rejonie przyszłego węzła. Poniemieckie płyty betonowe wymieniono na nową nawierzchnię bitumiczną. Prace na autostradzie były powiązane z realizowaną przez miasto Szczecin budową ulicy Nowoprzestrzennej i układu drogowego w rejonie węzła Tczewska.

Po zakończeniu prac mieszkańcy Szczecina Dąbia i Wielgowa zyskają nową możliwość bezkolizyjnego wjazdu na autostradę A6. Planowana jest również likwidacja niebezpiecznego, kolizyjnego skrzyżowania drogi S3 z ulicą Goleniowską oraz wjazdu na węzeł Rzęśnica od strony Wielgowa.

W umowie inwestor zastrzegł, by w okresie wakacyjnym roboty nie spowodowały poważnych ograniczeń w ruchu. Dostępne mają być dla kierowców dwa pasy ruchu w każdym kierunku, więc nie powinno być korków - podkreślił rzecznik.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.