PARTNER PORTALU
  • BGK

16 mln zł na remont drogi krajowej nr 19

  • PAP    16 czerwca 2013 - 12:16
16 mln zł na remont drogi krajowej nr 19

16 mln zł kosztować będzie remont prawie 10-kilometrowego odcinka drogi krajowej nr 19 między Sokołowem Małopolskim, Nienadówką i Stobierną na Podkarpaciu - poinformował Bartosz Wysocki z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Rzeszowie.
W piątek podpisana została umowa na remont trasy z firmą Skanska.

Wysocki dodał, że inwestycja podzielona została na trzy etapy. "Remont dwóch fragmentów drogi: w samym Sokołowie Małopolskim i na odcinku z Sokołowa do Nienadówki potrwa 5 miesięcy i zakończy się w połowie listopada br. Z kolei na wykonanie remontu między Nienadówką a Stobierną firma ma 15 miesięcy, czyli do września przyszłego roku" - dodał.

Jak poinformował Bogusław Cienki z firmy Skanska, prace przy remoncie drogi rozpoczną się jeszcze w tym miesiącu. "Zakres prac, jakie będziemy musieli wykonać obejmuje m.in. rozbiórkę i odtworzenie istniejących poboczy, frezowanie i oczyszczeniu warstw konstrukcyjnych oraz wykonanie nowych bitumicznych warstw wzmacniających nawierzchnię" - dodał.

W związku z prowadzeniem robót kierowcy poruszający się drogą krajową nr 19 muszą przygotować się na utrudnienia. Jak zaznaczył Cienki, na remontowanych odcinkach obowiązywać będą m.in. ograniczenia prędkości, zwężenia oraz ruch wahadłowy.

Droga krajowa nr 19 prowadzi z Kuźnicy ( woj. podlaskie) do Rzeszowa.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.