PARTNER PORTALU
  • BGK

172 mln zł za most na Odrze

  • PAP    29 września 2012 - 12:31
172 mln zł za most na Odrze

Ponad 172 mln zł ma kosztować budowa nowego mostu na Odrze, który połączy gminy Brzeg Dolny i Miękinia (dolnośląskie). W sobotę pod powstającą inwestycję wmurowano kamień węgielny.
Nowa przeprawa o długości ponad pół kilometra i szerokości 16 metrów powstaje w ramach budowy Obwodnicy Aglomeracyjnej Wrocławia. Most zastąpi dotychczas funkcjonującą przeprawę w Brzegu Dolnym.

"W ramach inwestycji powstanie również ponad 6 kilometrów dróg dojazdowych i most na rzece Jeziorce" - podało biuro prasowe Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego.

Budowa przeprawy rozpoczęła się w 2011 r., a jej zakończenie planowane jest na koniec 2013 r. Koszt inwestycji to ponad 172 mln zł, z czego ponad 84 mln zł to środki unijne.

Most to jeden z pierwszych elementów Obwodnicy Aglomeracyjnej Wrocławia, która ma łączyć autostradę A4 z przyszłą drogą ekspresową S5 (Wrocław - Poznań). Trasa ma mieć ponad 70 kilometrów długości. Na razie nie znany jest termin zakończenia jej budowy. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.