PARTNER PORTALU
  • BGK

18 firm chce remontować Most Łazienkowski

  • PAP    20 marca 2015 - 17:28
18 firm chce remontować Most Łazienkowski

Miasto chce przywrócić przejezdność mostu do końca roku/ fot.wikipedia.org/masti

18 firm chce przeprowadzić remont Mostu Łazienkowskiego w Warszawie, wykonawca zostanie wybrany w drodze negocjacji, bez przetargu - poinformował w piątek (20 marca) PAP rzecznik Zarządu Dróg Miejskich Adam Sobieraj.
Sobieraj powiedział w piątek, że obecnie na Moście Łazienkowskim toczą się drobne prace rozbiórkowe, takie jak usuwanie asfaltu, demontowanie barier energochłonnych.

Zaznaczył, że jest już wybrany projektant odbudowy mostu - firma Transprojekt Warszawa, a koszt wykonania projektu odbudowy mostu wyniesie 2,5 mln zł. Dodał, że firma będzie projektować odbudowę mostu "element po elemencie". Podobnie, fragmentami, będzie toczyć się remont przeprawy.

Sobieraj przypomniał, że przy okazji remontu mostu powstanie tam ścieżka rowerowa. "Będzie przebiegać pod płytą główną mostu () będzie podwieszana, na wysokości pomostów technicznych" - wyjaśnił rzecznik ZDM.

Główny wykonawca remontu zostanie wybrany w drodze negocjacji. "Zgłosiło się do nas 18 firm, trwają procedury w celu wyłonienia wykonawcy" - powiedział Sobieraj.

Dodał, że miasto na jesieni chce uzyskać przejezdność mostu, co nie oznacza końca remontu. "Całość remontu mostu skończy się w przyszłym roku. Będą to prace, które nie będą kolidowały z ruchem, czyli budowanie pomostów technicznych. Trzeba rozróżnić przejezdność mostu i koniec remontu" - wskazał Sobieraj.

Do pożaru mostu doszło 14 lutego. Został ugaszony po 12 godzinach. Obecnie most jest wyłączony z ruchu, co powoduje utrudnienia komunikacyjne w stolicy. Uszkodzenia mostu okazały się na tyle poważne, że zdecydowano się na wymianę jego konstrukcji.

Według władz Warszawy remont Mostu Łazienkowskiego będzie kosztował 110 mln zł - 55 mln zł będzie pochodziło z budżetu miasta, drugie 55 mln zł z budżetu państwa.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • cieśla, 2015-03-21 11:48:42

    Przecież właśnie po to, został ten most podpalony aby teraz 18 firm ubiegało się o prace. Pani Gronkiewicz w swojej kasie miasta, do końca kadencji, ma jeszcze ogromne sumy pieniędzy i trochę unijnych. Z rozpoczęciem remontu (czytaj:generalnej przebudowy) mostu, nie będzie kłopotu. To zależy tylko j...akiej wysokości łapówki będą wymagane przez niektórych urzędników. Potem, będzie jeszcze walka o aneksy do umów a wtedy, będą wymagane nowe łapówki. W ten sposób, 55 milionów zostanie przebite do konkretnej sumy, co najmniej 95 milionów. I most będzie jak nowy.  rozwiń