PARTNER PORTALU
  • BGK

18 firm w przetargu na obwodnicę Krakowa

  • PAP    1 sierpnia 2013 - 12:59
18 firm w  przetargu na obwodnicę Krakowa

18 firm i konsorcjów złożyło wstępne oferty w pierwszym etapie przetargu na budowę drugiego odcinka wschodniej obwodnicy Krakowa w ciągu drogi ekspresowej S7. GDDKiA przewiduje, że rozstrzygnięcie przetargu i rozpoczęcie prac budowlanych nastąpi w przyszłym roku.
Jak poinformowała w czwartek rzecznik krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) Iwona Mikrut, wśród wnioskodawców na budowę 4,5-kilometrowego odcinka S7 od węzła Rybitwy do węzła Igołomska w Krakowie są zarówno znaczące podmioty krajowe, jak i firmy zagraniczne z takich państwa jak: Hiszpania, Austria, Portugalia, Turcja, Włochy i Niemcy.

Zarządca dróg ma teraz czas do 30 listopada tego roku na zbadanie złożonych wniosków i wybranie spośród nich podmiotów, które zostaną zaproszone do składania ofert ostatecznych. Rozstrzygnięcie przetargu i rozpoczęcie prac budowlanych zapowiadane jest na pierwszą połowę przyszłego roku.

Zgodnie ze specyfikacją przetargową inwestycja powinna zostać wykonana w ciągu 27-30 miesięcy od daty zawarcia umowy. Do czasu realizacji nie wlicza się okresów zimowych (od 15 grudnia do 15 marca).

Odcinek wschodniej obwodnicy Krakowa w ciągu drogi ekspresowej S7, zwany Trasą Nowohucką od ul. Christo Botewa do ul. Igołomskiej znalazł się w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015.

W ramach inwestycji przewidziano budowę dwujezdniowej drogi ekspresowej o długości 4,5 km, dwupoziomowych węzłów drogowych: "Rybitwy" i "Igołomska" oraz mostu wantowego na Wiśle o długości ok. 0,7 km a także 12 innych mostów i wiaduktów. Przebudowana zostanie także droga krajowa nr 79 na odcinku 1,55 km, linia tramwajowa oraz infrastruktura techniczna.

Wartość przedsięwzięcia szacowana jest przez GDDKiA na około 800 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.