18 mln na świętokrzyskie drogi

18 mln zł dotacji na rozbudowę drogi wojewódzkiej z Ostrowca Świętokrzyskiego do Ożarowa oraz 11 mln zł na drogi lokalne w powiecie starachowickim przyznał zarząd województwa świętokrzyskiego podczas środowego posiedzenia.
18 mln na świętokrzyskie drogi

Pierwszym projektem, który otrzyma 18 mln zł dofinansowania jest pierwszy etap modernizacji drogi wojewódzkiej nr 755 z Ostrowca Świętokrzyskiego do Ożarowa. "Projekt podzielony został na trzy etapy. Na razie dofinansujemy etap pierwszy, obejmujący część trasy od Ostrowca Świętokrzyskiego do Ćmielowa" - powiedział członek zarządu województwa świętokrzyskiego Jan Maćkowiak.

Całkowity koszt modernizacji ma wynieść około 30 mln zł. Trasa 755 łączy północną część województwa z drogą krajową nr 79 Sandomierz-Warszawa oraz 74 w kierunku do Lublina.

Drugim projektem, który otrzymał dofinansowane w wysokości 11 mln zł jest "Rozbudowa głównego układu komunikacyjnego dróg powiatowych na terenie miasta Starachowice (...) oraz połączeń z gminami powiatu". Całkowity koszt przedsięwzięcia ma zamknąć się w kwocie 18,3 mln zł.

Biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego poinformowało w komunikacie, że wysoki kurs euro spowodował, że pojawiły się dodatkowe pieniądze na inwestycje drogowe. Dlatego możliwa jest realizacja projektów, które dotychczas znajdowały się na liście rezerwowej. Inwestycje te będą również finansowane oszczędnościami, jakie pojawiły się w związku z innymi projektami realizowanymi ze środków RPO.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE