PARTNER PORTALU
  • BGK

18 mln zł na dojazd do BPNT

  • PAP    28 października 2010 - 14:11
18 mln zł na dojazd do BPNT

18 mln zł będzie kosztowała przebudowa 3 km ulic na osiedlu Dojlidy w Białymstoku w ramach projektu związanego z Białostockim Parkiem Naukowo-Technologicznym. Prace ruszą na początku listopada - mówi prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.
Inwestycja jest dofinansowana z UE z programu Rozwój Polski Wschodniej. Przebudowa dróg jest elementem większego projektu, w ramach którego ma powstać Białostocki Park Naukowo-Technologiczny.

Jak powiedział na konferencji prasowej prezydent Truskolaski, przebudowana zostanie ulica im. ks. Stanisława Suchowolca, ulica Zabłudowska, skrzyżowanie z ulicą Plażową. Powstanie tam także niezbędna infrastruktura towarzysząca: oświetlenie, chodniki i ścieżki rowerowe, zainstalowana będzie sieć do monitoringu miejskiego. Powstanie też nowa pętla autobusowa. Wszystkie ulice, które będą przebudowane, znajdują się na wylocie z Białegostoku do Lublina. Przetarg na roboty drogowe wygrała firma Strabag.

Prace drogowe mają potrwać do końca listopada 2011 roku. Będą utrudnienia dla kierowców.

Białostocki Park Naukowo-Technologiczny ma służyć wspieraniu lokalnego potencjału naukowego i biznesowego, wykorzystaniu w produkcji zaawansowanych technologii. Budowa Parku ma kosztować 175,6 mln zł (127 mln zł ma pochodzić z UE z programu Rozwój Polski Wschodniej).

To jeden z największych projektów, jakie zostaną zrealizowane w Białymstoku dzięki unijnym pieniądzom. Na 23 hektarach zostaną przygotowane tereny przeznaczone na wykup lub dzierżawy przez inwestorów na działalność przemysłową, produkcyjną i usługową. Na pozostałych trzech hektarach powstaną budynki o łącznej powierzchni 13 tys. metrów kwadratowych. Będą to: Centrum Technologiczne z halą produkcyjną oraz Inkubator Przedsiębiorczości.

Władze miasta chcą wkrótce ogłosić przetarg na budowę obiektów parku. Cały park naukowo-technologiczny ma być gotowy na koniec 2012 roku. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.