PARTNER PORTALU
  • BGK

18 mln zł na hale i baseny

  • AW    21 maja 2012 - 18:56
18 mln zł na hale i baseny

Kryte pływalnie, hale sportowe i sale gimnastyczne – między innymi takie inwestycje zostaną zrealizowane dzięki dofinansowaniu, jakie dolnośląskie gminy i powiaty dostaną od dolnośląskiego urzędu marszałkowskiego.
We wtorek wicemarszałek Radosław Mołoń wręczy samorządom decyzje na dofinansowanie inwestycji sportowych na łączna kwotę  przeszło 18 mln  złotych. Inwestycje będą zrealizowane w ramach „Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Dolnośląskiego na lata 2012-2014”.

Wśród 11 inwestycji,  jakie moga liczyć na zastrzyk finansowy są: sala sportowa w Wilkanowie (1,7 mln zł), kryta pływalnia w Szkołe Podstawowej i Szkołe Muzycznej I Stopnia w Miliczu (3 mln), basen w Zespole Szkół nr 4 w Wałbrzychu (1,5 mln) czy kryta pływalnia w Oławie (3 mln).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Nauczyciel, 2012-05-22 08:42:44

    Na dolegliwości mięśniowo - szkieletowe cierpi aż 9 milionów Polaków, spośród których za kilka lat około 40 proc. nie będzie zdolnych do pracy. Tylko w 2006 -2007 roku 40 proc. orzeczeń o rencie inwalidzkiej wydano właśnie z powodu chorób mięśniowo – szkieletowych. Ból kręgosłupa , w szcz...ególności odcinka lędźwiowego, uznano za schorzenie cywilizacyjne. Absencja wynikająca z schorzeń przykręgosłupowych jest duża w środowisku już nastolatków. To one stają się potem nie tylko początkiem zmian zwyrodnieniowych stawów, kręgów, ale również przyczyną bardzo bolesnych niewydolności, mających niezwykle poważne konsekwencje w wieku dorosłym. Polecam samorządom nawiązanie współpracy z FUNDACJĄ "Akademia Zdrowych Pleców" mogą konkretnie zadziałać w tym kierunku by problem ten nie narastał a dzieciaki prawidłowo sie rozwijały !  rozwiń