PARTNER PORTALU
  • BGK

18 mln zł na rewitalizację Zakopanego

  • PAP    29 lipca 2011 - 14:40
18 mln zł na rewitalizację Zakopanego

Niemal 18 mln zł będzie kosztowała rewitalizacja centrum Zakopanego. Prawie 5 mln zł na ten cel będzie pochodzić z funduszy unijnych, reszta z budżetu miasta.
W piątek w Zakopanem podpisano umowę na dofinansowanie inwestycji.

Projekt będzie realizowany w ramach programu rewitalizacji małopolskich miast, finansowanego ze środków Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

„Te działania pozwalają nam porządkować przestrzeń publiczną tam, gdzie jest ona zaniedbana. Rewitalizacja rzutuje nie tylko na sam wygląd miasta, ale i napędza miejscową gospodarkę” – powiedział w Zakopanem marszałek małopolski, Marek Sowa.

Projekt rewitalizacji centrum Zakopanego zakłada przebudowanie miejskiego parku wraz z Placem Niepodległości. Inwestycja ma rozpocząć się we wrześniu b.r. Zakończenie robót planowane jest na wiosnę 2013 roku.

Rewitalizacja ma polegać m.in. na budowie boisk sportowych i kortów tenisowych, amfiteatru, nowych ścieżek spacerowych. Z Parku przeniesiony zostanie pomnik Grunwaldzki, który ma trafić na swoje pierwotne miejsce przy Palcu Niepodległości.

Przepływający przez park potok Czarny zostanie bardziej wyeksponowany m.in. poprzez nowe koryto, ścieżki i placyki. Odnowiony też zostanie zabytkowy budynek w stylu zakopiańskim, „Jutrzenka”, w którym mieści się Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu. Nowy blask zyska również przedwojenny zakopiański rynek, Plac Niepodległości gdzie wymieniona zostanie m.in. nawierzchnia.

„Centrum Zakopanego, tuż przy Krupówkach zdecydowanie zmieni swój obraz i będzie służyło nie tylko mieszkańcom, ale i turystom” – powiedział burmistrz Zakopanego, Janusz Majcher. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • ogrodnik, 2011-07-29 18:11:31

    A co z innymi rewtalizacjami? Brak chętnych?