PARTNER PORTALU
  • BGK

18 mln zł z UE na modernizację dwóch ulic

  • PAP    10 września 2013 - 18:29
18 mln zł z UE na modernizację dwóch ulic

Modernizacja dwóch szczecińskich ulic – Potulickiej i Narutowicza będzie wsparta funduszami unijnymi. Inwestycja warta ponad 37 mln zł otrzyma 18 mln zł z Regionalnego programu operacyjnego.
„Modernizacja ulic Potulickiej i Narutowicza staje się coraz bardziej pilna z uwagi na zły stan drogi i torowiska. W zarządzie województwa zawsze była przychylność dla tej inwestycji, jednak wcześniej brakowało środków. Cieszę się, że obecnie możemy wywiązać się z danego słowa, że w chwili pojawienia się oszczędności poprzetargowych w ramach wcześniej zrealizowanych zadań, przebudowa tych ulic uzyska wsparcie z Regionalnego Programu Operacyjnego. Dzisiejsza decyzja otwiera drogę do szybkiego podpisania umowy z prezydentem Szczecina" - poinformował media marszałek województwa Olgierd Geblewicz.


„Planowane podpisanie umowy z marszałkiem otwiera drogę do podpisania kontraktu z wykonawcą, który wygrał przetarg na przebudowę obu arterii" - powiedział Tomasz Klek z magistratu szczecińskiego. Jak dodał, ratusz przewiduje, że w ciągu najbliższych tygodni rozpoczną się prace.

Inwestycja ma objąć remont ok. 2 km arterii. W założeniach ma to być przebudowa jezdni, chodników, parkingów, zjazdów, torowiska tramwajowego wraz z pętlą tramwajową. Przebudowana ma być również infrastruktura podziemna, a także wybudowana sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Potulickiej i Narutowicza.

Inwestycja ma być realizowana przez 24 miesiące. Prace mają się rozpocząć jeszcze w tym roku. Termin ich rozpoczęcia władze miasta uzależniały wcześniej od pozyskania dofinansowania z UE.  Ogłoszony w lutym br. przetarg na inwestycję wygrała firma Energopol.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.