PARTNER PORTALU
  • BGK

18 podmiotów może złożyć ofertę na budowę obwodnicy Sanoka

  • bad/PAP    3 września 2015 - 17:52
18 podmiotów może złożyć ofertę na budowę obwodnicy Sanoka

Obwodnica Sanoka powinna powstać do 2020 roku. Fot. GDDKiA

Rzeszowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zaprosił w czwartek 18 wykonawców do złożenia oferty na budowę obwodnicy Sanoka.
Jak informuje Bartosz Wysocki z GDDKiA w Rzeszowie, zaproszenie do składania ofert to drugi etap postępowania przetargowego.

Wysocki przypomina, że w pierwszym etapie przetargu na budowę obwodnicy Sanoka wpłynęło w sumie 20 ofert - 10 od firm i 10 od konsorcjów. GDDKiA sprawdzała m.in. zdolność tych podmiotów do należytego wykonania zamówienia, a w szczególności ich rzetelność, kwalifikacje i doświadczenie.

W drugim etapie przetargu przyjęte zostały trzy kryteria oceny ofert: cena, okres gwarancji jakości oraz termin wykonania.

Obwodnica będzie realizowana systemem projektuj-buduj, dzięki temu powstać ma szybciej. System ten zakłada bowiem zastąpienie dwóch odrębnych przetargów - na projektowanie i realizację inwestycji - tylko jednym przetargiem na projekt i wykonanie. Planowany czas realizacji to trzy lata - 1 rok na projektowanie, dwa lata na budowę.

7 km obwodnicy Sanoka za 250 mln zł w 2020 roku

Według Wysockiego, prace budowlane mają rozpocząć się w październiku 2017 r., a zakończyć na początku 2020 r.

Obwodnica Sanoka znalazła się w przedstawionym niedawno przez rząd projekcie Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023. Ma być ona zlokalizowana w południowo-wschodniej części województwa podkarpackiego w ciągu drogi krajowej DK 28, która łączy miejscowość Zator (województwo małopolskie) z przejściem granicznym w Medyce (województwo podkarpackie).

I etap obwodnicy Sanoka, którego dotyczy przetarg, na odcinku od DK 28 do DK 84 ma mieć łączną długość ok. 7 km. Rozpatrywany odcinek przebiega przez powiat sanocki. Początek planowanej obwodnicy zlokalizowany jest na skrzyżowaniu istniejącej DK 28 i DW nr 886 Domaradz- Sanok. Koniec obwodnicy planowany jest w na DK 84 w rejonie istniejącego skrzyżowania z ul. Łany. Skomunikowanie obwodnicy z miastem odbywać się będzie poprzez planowane łączniki: do ronda Beksińskiego oraz do ul. Okulickiego.

Według wstępnych szacunków koszt sanockiej obwodnicy wynieść ma ok. 250 mln zł. W ciągu doby przez Sanok przejeżdża ok. 25 tys. samochodów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.