18 podmiotów może złożyć ofertę na budowę obwodnicy Sanoka

Rzeszowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zaprosił w czwartek 18 wykonawców do złożenia oferty na budowę obwodnicy Sanoka.
18 podmiotów może złożyć ofertę na budowę obwodnicy Sanoka
Obwodnica Sanoka powinna powstać do 2020 roku. Fot. GDDKiA

Jak informuje Bartosz Wysocki z GDDKiA w Rzeszowie, zaproszenie do składania ofert to drugi etap postępowania przetargowego.

Wysocki przypomina, że w pierwszym etapie przetargu na budowę obwodnicy Sanoka wpłynęło w sumie 20 ofert - 10 od firm i 10 od konsorcjów. GDDKiA sprawdzała m.in. zdolność tych podmiotów do należytego wykonania zamówienia, a w szczególności ich rzetelność, kwalifikacje i doświadczenie.

W drugim etapie przetargu przyjęte zostały trzy kryteria oceny ofert: cena, okres gwarancji jakości oraz termin wykonania.

Obwodnica będzie realizowana systemem projektuj-buduj, dzięki temu powstać ma szybciej. System ten zakłada bowiem zastąpienie dwóch odrębnych przetargów - na projektowanie i realizację inwestycji - tylko jednym przetargiem na projekt i wykonanie. Planowany czas realizacji to trzy lata - 1 rok na projektowanie, dwa lata na budowę.

7 km obwodnicy Sanoka za 250 mln zł w 2020 roku

Według Wysockiego, prace budowlane mają rozpocząć się w październiku 2017 r., a zakończyć na początku 2020 r.

Obwodnica Sanoka znalazła się w przedstawionym niedawno przez rząd projekcie Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023. Ma być ona zlokalizowana w południowo-wschodniej części województwa podkarpackiego w ciągu drogi krajowej DK 28, która łączy miejscowość Zator (województwo małopolskie) z przejściem granicznym w Medyce (województwo podkarpackie).

I etap obwodnicy Sanoka, którego dotyczy przetarg, na odcinku od DK 28 do DK 84 ma mieć łączną długość ok. 7 km. Rozpatrywany odcinek przebiega przez powiat sanocki. Początek planowanej obwodnicy zlokalizowany jest na skrzyżowaniu istniejącej DK 28 i DW nr 886 Domaradz- Sanok. Koniec obwodnicy planowany jest w na DK 84 w rejonie istniejącego skrzyżowania z ul. Łany. Skomunikowanie obwodnicy z miastem odbywać się będzie poprzez planowane łączniki: do ronda Beksińskiego oraz do ul. Okulickiego.

Według wstępnych szacunków koszt sanockiej obwodnicy wynieść ma ok. 250 mln zł. W ciągu doby przez Sanok przejeżdża ok. 25 tys. samochodów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE