PARTNER PORTALU
  • BGK

2,4 mln na klub "Od Nowa" w Toruniu

  • AT    19 grudnia 2011 - 09:44
2,4 mln na klub "Od Nowa" w Toruniu

2,4 miliona złotych dołoży urząd miasta w Toruniu do rozbudowy Studenckiego Klubu Pracy Twórczej „Od Nowa”. W nowej części budynku znajdzie się sala kinowo-koncertowa na ponad 300 miejsc, obszerne szatnie, toalety, hol i kasy.
- To miejsce przez lata dostarczało wrażeń wielu pokoleniom torunian. Wszyscy mamy nadzieję, że po ukończonej rozbudowie tych wrażeń będzie jeszcze więcej – powiedział podczas uroczystego rozpoczęcia prac prezydent Michał Zaleski (zabierz głos/oceń prezydenta).

Jak donosi toruński magistrat przez wiele miesięcy przygotowywano projekt nowego obiektu. Wprowadzano zmiany, by był jak najbardziej funkcjonalny i estetyczny. W efekcie zyska salę z 310 fotelami i możliwością dostawienia kilkudziesięciu. Rozwiąże się też problem toalet i ciasnej szatni, gdyż powstaną nowe. Zniknie również problem z wysokimi temperaturami podczas dużych koncertów, gdyż w całym budynku zostanie zamontowana klimatyzacja. Stara i nowa część klubu będą ze sobą połączone.

Cały projekt jest wart ponad 6 mln zł. Z kasy miasta na tę inwestycję na ten rok uniwersytet ma zagwarantowane 800 tys. zł, a na przyszły - kolejne ok. 1,6 mln zł - informuje urząd.

Studencki Klub Pracy Twórczej "Od Nowa" powstał w 1958 roku. Kilkakrotnie zmieniał swoją siedzibę, lecz ostatecznie zlokalizowano go na Bielanach. "Od Nowa" jest jednym z najprężniej działających klubów studenckich w naszym kraju. Rocznie organizuje około 200 imprez artystycznych co powoduje, że jest instytucją ważną zarówno dla Torunia, jak i całego regionu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.