PARTNER PORTALU
  • BGK

2,4 mln zł na remonty chodników w Bydgoszczy

  • PAP    10 lutego 2015 - 16:00
2,4 mln zł na remonty chodników w Bydgoszczy

fot. pixabay.com

Blisko 2,4 mln zł zarezerwowano w tegorocznym budżecie miasta Bydgoszczy na remonty chodników. Zakres robót będzie o połowę większy niż w ubiegłym roku.
Jak podkreślił, lista planowanych robót zawiera około 50 miejsc zlokalizowanych na terenie całego miasta i obejmuje prawie 15 tys. m. kwadratowych powierzchni. "Lista taka powstaje na podstawie - z jednej strony - naszego rozeznania w terenie, obserwacji naszych inspektorów, z drugiej zaś strony - na podstawie sygnałów od mieszkańców lub Rad Osiedli" - powiedział Kosiedowski.

Dodał, że miejsca zgłaszane przez pracowników zarządu dróg często pokrywają się z tymi, które wskazują mieszkańcy Bydgoszczy.

O kolejności remontów chodników decydować będzie ich stan techniczny. "Kierujemy się zasadą bezpieczeństwa, dlatego dysponując opisem uszkodzenia, jego powierzchnią, głębokością, najpierw wyremontujemy chodniki, które są zdegradowane w największym stopniu" - zaznaczył Kosiedowski.

Rzecznik podkreślił, że gdy tylko "pozwoli na to pogoda", w pierwszej kolejności wykonawcy pojawią się m.in. przy ul. 16 Pułku Ułanów Wielkopolskich, Bełzy, Bartłomieja z Bydgoszczy, Białogardzkiej czy 20 Stycznia 1920 r..

Z 2,4 mln zł, które zarezerwowano w budżecie miasta na modernizację chodników, część pieniędzy przeznaczona zostanie również na remonty schodów, poręczy i usuwanie barier architektonicznych - obniżanie krawężników czy montowanie ostrzegawczych płyt polimerowych dla osób niepełnosprawnych przy oznakowanych przejściach dla pieszych.

W ubiegłym roku na modernizację i naprawę chodników miasto przeznaczyło 1,4 mln zł. Kosiedowski powiedział, że dzięki zwiększeniu puli o milion zł, tegoroczny zakres robót będzie o połowę większy niż w roku 2014.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.