PARTNER PORTALU
  • BGK

2,9 mln zł dla samorządów w Podlaskiem na plany rewitalizacji

  • PAP/JL    16 maja 2016 - 07:44
2,9 mln zł dla samorządów w Podlaskiem na plany rewitalizacji
2,9 mln zł dostaną podlaskie samorządy na plany rewitalizacji. Fot. Pixabay.com

2,9 mln zł przeznaczono w Podlaskiem na pomoc samorządom w przygotowaniu planów rewitalizacji.
Konkurs zarządu województwa podlaskiego i ministerstwa rozwoju, w którym jeden samorząd może dostać do 150 tys. zł na pomoc w przygotowaniu planu lub zaktualizowaniu już istniejącego ruszył 16 maja. Pieniądze pochodzą z programu Pomoc techniczna i z budżetu państwa.

O pieniądze na plany mogą się starać samorządy miast, wsi oraz gminy miejsko-wiejskie. Preferowane są te ze słabszym potencjałem. Wnioski można składać od 16 maja do 30 czerwca w urzędzie marszałkowskim w Białymstoku. Plany te muszą być przygotowane do końca sierpnia 2017 r. Rozstrzygnięcie konkursu zaplanowano na listopad 2016 r.

O tym, co można zrobić w ramach rewitalizacji, przedstawiciele gmin uczyli się w ostatnich dniach w urzędzie marszałkowskim podczas specjalnego seminarium. Wicemarszałek województwa podlaskiego Maciej Żywno podkreślał, że rewitalizacja jest w Podlaskiem tematem nowym, a w poprzedniej perspektywie finansowej takie projekty nie były realizowane.

Na pomoc mogą liczyć projekty, które przyczyniają się do tworzenia systemów poprawy bezpieczeństwa publicznego miast. Kolejne inwestycje, które mogą uzyskać dofinansowanie w naszym programie regionalnym, będą polegać na zagospodarowaniu czy uporządkowaniu zdegradowanych przestrzeni w miastach.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.