PARTNER PORTALU
  • BGK

20,5 mln zł na centrum windsurfingu

  • PAP    19 maja 2013 - 18:04
20,5 mln zł na centrum windsurfingu

Centrum Windsurfingu i Ratownictwa powstało w Sopocie niedaleko granicy z Gdańskiem na położonej tuż nad morzem działce o powierzchni 1,3 hektara.
„Cieszę się, że w Sopocie została oddana do użytku taka inwestycja, w której razem funkcjonują żeglarze i ratownicy. Widać, że w tym mieście kwestia bezpieczeństwa ludzi przebywających nad wodą jest sprawą priorytetową. Sopocki WOPR jest najlepszy w Polsce, o czym świadczy też fakt, że od 20 lat na morskim kąpielisku strzeżonym nikt nie utonął" - powiedział podczas uroczystości minister sprawiedliwości Marek Biernacki.

Centrum Windsurfingu i Ratownictwa powstało w Sopocie niedaleko granicy z Gdańskiem na położonej tuż nad morzem działce o powierzchni 1,3 hektara. W jego skład wchodzą trzy budynki - ratownictwa wodnego, szkolenia żeglarskiego oraz rozwoju motorycznego (w tym ostatnim znajduje się basen solankowy, sauna, pomieszczenia do symulacji treningu wysokogórskiego i wydolności tlenowej oraz gabinet lekarski).

Przy okazji powstały również parkingi, pole namiotowe oraz tartanowe boiska do siatkówki i koszykówki. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 20,5 miliona złotych. Część tej kwoty została dofinansowana z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej (4,7 mln) oraz z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego (3,8 mln).

„Obiekty Centrum Windsurfingu wraz z Mariną Sopot tworzą wspaniały kompleks sportowo-rekreacyjny, który umożliwi prowadzenie szeroko zakrojonego szkolenia żeglarskiego oraz pozwoli ubiegać się o organizację zawodów na najwyższym światowym poziomie. Razem z Narodowym Centrum Żeglarstwa oraz Mariną w Gdańsku jest to wizytówka polskiego żeglarstwa, która powinna uczynić Zatokę Gdańską jednym z atrakcyjniejszych akwenów regatowych w Europie" - ocenił prezydent Sopotu Jacek Karnowski.

W Centrum Windsurfingu i Ratownictwa będą funkcjonować - świętujący 30-lecie działalności Sopocki Klub Żeglarski Ergo Hestia - jego reprezentantem jest brązowy medalista igrzysk olimpijskich w Londynie Przemysław Miarczyński, Uczniowski Klub Sportowy Navigo, WOPR oraz MOSiR Sopot.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.