PARTNER PORTALU
  • BGK

20 centrów pobytowych na Euro 2012

  • PAP    23 lipca 2010 - 19:15
20 centrów pobytowych na Euro 2012

Około 20 polskich centrów pobytowych dla reprezentacji - uczestników Euro 2012 znajdzie się w specjalnym katalogu rekomendowanym przez UEFA - powiedział Tomasz Szulc, menedżer ds. centrów pobytowych spółki UEFA Euro 2012 Polska podczas wizyty w Wielkopolsce.
Przedstawiciele spółki UEFA Euro 2012 Polska podczas pobytu w Wielkopolsce odwiedzili ośrodki w Grodzisku Wielkopolskim, Opalenicy i Dwór Olenderski w Prusimiu. Ten ostatni zostanie oficjalnie otwarty w najbliższych dniach i odbiega od typowo sportowych ośrodków.
 
Dziewiętnastowieczny dwór w Prusimiu usytuowany jest w malowniczym otoczeniu, nad samym jeziorem. Został odrestaurowany w zaledwie rok kosztem dziewięciu milionów złotych, z czego cztery miliony pochodziło z dotacji unijnych.
 
Szulc wysoko ocenił standard i klimat dworu w Prusimiu. Nie chciał wypowiadać się o jego szansach zakwalifikowania się do katalogu centrów pobytów Euro 2012, które UEFA rekomendować będzie reprezentacjom uczestniczącym w mistrzostwach.
 
- Polska zoobowiązała się do przedstawienia co najmniej 16 centrów pobytowych. I na pewno tyle tych ośrodków będzie. My jako spółka Euro 2012 Polska, wnioskowaliśmy, żeby tych ośrodków było jak najwięcej. Chcemy po prostu przedstawić katolog jako swego rodzaju wizytówkę Polski. Zakładamy, że znajdzie się w nim 20 ośrodków - powiedział Szulc.
 
Katalog będzie zawierał jednocześnie polską i ukraińską ofertę centrów pobytowych. Zdaniem Szulca istnieje możliwość, by jedna reprezentacja mieszkała w Polsce, a mecze rozgrywała na Ukrainie lub odwrotnie. Jak podkreślił, kluczowy w tym przypadku jest szybki dostęp do lotniska.

- Mamy już pewien pogląd, jak ten katalog będzie wyglądał. Ośrodki powinny być równomiernie zlokalizowane wokół czterech miast-gospodarzy. Kryteria są jednak bardzo ostre, UEFA ma bardzo duże wymagania wobec centrów pobytowych. Ważny jest standard hoteli, a także takie rzeczy jak boiska treningowe oddalone najwyżej o 20 minut drogi autokarem - przypomniał.
 
Katalog ukaże się na przełomie sierpnia i września tego roku i zostanie wysłany do wszystkich piłkarskich federacji w Europie.
 
- Już jesienią możemy spodziewać się pierwszych wizyt menedżerów reprezentacji. Będą one organizowane przez spółkę Euro 2012 Polska. Już dziś przedstawiciele niektórych federacji chcą wstępnie rezerwować ośrodki. Dzisiaj jeszcze nikt nie wie, kto będzie grał w turnieju finałowym, ale wiadomo, że niektóre mocne reprezentacje zakładają, że awansują do mistrzostw. I chcą już wcześniej zarezerwować te lepsze ośrodki. Menedżerowie mogą również wybrać ośrodek spoza rekomendowanej listy, wydaje mi się jednak, że te, które znajdą się w katalogu, będą po prostu najlepsze - podsumował Szulc. 
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.