PARTNER PORTALU
  • BGK

20 mln zł wyda w tym roku Łódź na rewitalizację Księżego Młynu

  • Przegląd prasy/Naszemiasto.pl    25 stycznia 2016 - 09:15
20 mln zł wyda w tym roku Łódź na rewitalizację Księżego Młynu

64 mln zł pochłonie rewitalizacja dzielnicy Księży Młyn w Łodzi. Fot. Wikipedia

Łódź ma na to w budżecie 9 mln zł. Reszta to pieniądze unijne. Koszt całego projektu wynosi 64 mln, z czego 40 mln zł wynoszą dotacje unijne.
W tym roku planowane jest rozpoczęcie remontu przy ul. Księży Młyn 8, 10 i 5 oraz pierwszego budynku przy ulicy Przędzalnianej. W planach jest także remont komórek i pomieszczeń gospodarczych po parzystej stronie ul. Księży Młyn – podaje portal Naszemiasto.pl

Czytaj też: Ponad 64 mln zł potrzeba na dokończenie rewitalizacji Księżego Młyna

W największym z nich, który znajduje się na tyłach domu przy ulicy Księży Młyn 2, powstanie klub Księżego Młyna. Przeznaczony on będzie dla mieszkańców na miejsce spotkań

W tym roku ma rozpocząć się także remont bocznicy kolejowej – nawierzchnia zostanie utwardzona tak, aby można było jeździć po niej rowerem oraz spacerować. Od strony ulicy Fabrycznej powstanie zielony parking.

Na realizację prac przewidziano od 10 do 12 miesięcy. Koszt tegorocznych ma wynieść 20 mln złotych. Miasto zabezpieczyło w budżecie 9 mln zł jako wkład własny do inwestycji.

Na Księżym Młynie powstaje także Centrum Designu. Jest to inwestycja łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. ASP planuje oddać obiekt do użytku przed jesiennym semestrem 2018 roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: