PARTNER PORTALU
  • BGK

21,5 mln zł na remont drogi Tykocin-Jeżewo Stare

  • PAP    28 stycznia 2014 - 15:28
21,5 mln zł na remont drogi Tykocin-Jeżewo Stare

21,5 mln zł ma kosztować remont drogi wojewódzkiej Tykocin-Jeżewo Stare (Podlaskie), która jest połączeniem dróg krajowych Białystok-Warszawa i Białystok-Ełk. Zarząd województwa przyznał we wtorek na tę inwestycję 21,3 mln zł z UE.
Pieniądze będą pochodzić z Regionalnego Programu Operacyjnego (RPO) Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013. Inwestycja znajdowała się na liście projektów kluczowych w tym programie.

Modernizacja obejmie 6,3 km drogi wojewódzkiej nr 671. Będzie poszerzana jezdnia, droga będzie miała nową nawierzchnię. Prace obejmą też przebudowę skrzyżowań, zakrętów, powstaną zatoki autobusowe i przystanki, chodniki, ścieżka rowerowa - poinformowała w komunikacie Urszula Arter z urzędu marszałkowskiego w Białymstoku.

Inwestycja ma być gotowa pod koniec 2014 r. Urząd podkreśla znaczenie tej drogi, która stanowi łącznik pomiędzy trasami krajowymi nr 8 i 65. W Jeżewie kończy się obecnie 24-km fragment trasy S8 od Białegostoku w stronę Warszawy.

Jak informował wcześniej urząd marszałkowski, Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich planuje w 2014 roku, oprócz drogi Tykocin-Jeżewo, przebudowywać również trasę Suwałki-Smolany Dąb, Ostrożany-Siemiatycze, Michałowo-Juszkowy Gród. Będzie to - łącznie z trasą Tykocin-Jeżewo - kosztować 166,5 mln zł. Modernizacja obejmie blisko 59 km dróg.

Zarząd dróg wojewódzkich planuje również w 2014 r. wydać blisko 15 mln zł ze środków własnych na rozbudowy 7 odcinków dróg (Jaczno-Nowy Dwór, Sokolany-Janów, przebudowa mostu w Grochach, przepustów w Krasowie Częstkach, Klebance i Kajance oraz skrzyżowań w łapach i Raczkach). 18 mln zł trafi też na bieżące remonty.

W 2013 r. udało się zakończyć modernizacje prawie 12 km dróg wojewódzkich w regionie dofinansowanych z UE z RPO. Kosztowało to łącznie 71,3 mln zł. Były to drogi Janów-Korycin (blisko 10 km o wartości 25,6 mln zł) oraz Białystok-Kleosin (2,3 km o wartości 45,6 mln zł).

W trakcie realizacji - z udziałem środków unijnych - są m.in. prace na drogach Malinówka-Zielone Kamedulskie, Nowogród-granica województwa, Smolany Dąb-Sejny, Hajnówka-Jelonka czy przebudowa mostu na rzece Narew w Bokinach. Łączna wartość tych inwestycji to 84,7 mln zł w 2013 roku oraz 175,5 mln zł w 2014 roku. Zmodernizowanych będzie łącznie w ramach tych inwestycji blisko 66 km dróg.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • Anonim, 2014-01-29 18:58:17

    "Prace obejmą też przebudowę skrzyżowań, zakrętów, powstaną zatoki autobusowe i przystanki, chodniki, ścieżka rowerowa" hahaha, zatoki autobusowe i przystanki ?! Dla kogo ?! Jak od 28.01.2013r. JEDYNY autobus relacji Bialystok-Jezewo Stare-Tykocin nie kursuje, wiek kpina jest tworzenie zat...oczek i przystankow, bo i tak nie ma zadnego autobusu i pewnie nie bedzie. Wielu mieszkancow gminy pozbawiono jest dojazdu do Tykocina jako "miasteczka gminnego" , wokol ktorego toczą się sprawy urzędowe, życie kulturalne, gdzie zlokalizowany jest Ośrodek Zdrowia, jedyna na terenie gminy Apteka i Kościół. Żyjąc w XXI wieku bezsensowne jest wykładanie kasy na coś co jest zbędne w tym wypadku mowa o przystankach i zatoczkach ! Pozdrawiam.  rozwiń