PARTNER PORTALU
  • BGK

21,7 mln zł na rewitalizację Łodzi w 2016 r.

  • PAP/JL    1 grudnia 2015 - 08:19
21,7 mln zł na rewitalizację Łodzi w 2016 r.

W 2016 roku Łódź na rewitalizację wyda 21,7 mln zł. Fot. Mat. prasowe

W budżecie miasta zabezpieczono środki na rewitalizację obszarową centrum Łodzi w wysokości prawie 21,7 mln zł.
3 mln zł miałoby zostać zagospodarowane przede wszystkim na lokale zamienne i przeprowadzki w ramach wydatków Biura ds. Rewitalizacji nieobjętych unijnym dofinansowaniem.

Blisko 20 mln zł Wydział Budynków i Lokali miałby przeznaczyć na remonty lokali socjalnych, pomieszczeń tymczasowych i budynków przeznaczonych na lokale socjalne, a także na remonty pozostałych mieszkalnych lokali komunalnych i budynków przeznaczonych na lokale komunalne.

7,6 mln zł zapisano na udział gminy we wspólnotach mieszkaniowych w zakresie rewitalizacji obszarowej centrum Łodzi. Prace rewitalizacyjne na Księżym Młynie będą w przyszłym roku kontynuowane za 8 mln 891 tys. zł.

W ramach Miasta Kamienic zapisano 10 mln 129 tys. zł na nieruchomości przy ul. Więckowskiego 4 i Tuwima 17. Radny Włodzimierz Tomaszewski wnioskuje o zwiększenie o 1 mln zł – do poziomu 4,5 mln zł – środków na dofinansowanie prac konserwatorskich, restauratorskich i robót budowlanych przy zabytkach wpisanych do rejestru a niestanowiących własności miasta.

Przestrzeń miejska przy ul. Moniuszki 3/5 i Tuwima 10 będzie podlegać w przyszłym roku rewitalizacji za kwotę 708 tys. zł – w ramach programu Nowe Centrum Łodzi. Co więcej, w przyszłorocznym budżecie Łodzi na rewitalizację Pałacu Poznańskich zapisano 500 tys. zł. 891 tys. zł ma zostać przeznaczone na zagospodarowanie obiektów pofabrycznych i kompleksu pałacowego Steinertów.

Za 1,5 mln zł zostanie wykonana rewitalizacja EC-1 Południowy-Wschód oraz za 800 tys. zł zostanie zrealizowane zadanie „rewitalizacja EC-1 rozwój funkcji wystawienniczo-edukacyjnych”. Biuro ds. Inwestycji przeznaczyć ma blisko 51,4 mln zł na rewitalizację EC-1 i jej adaptację na cele kulturalno-artystyczne.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.