PARTNER PORTALU
  • BGK

21 firm chce budować drogę S7

  • PAP    26 sierpnia 2013 - 17:23
21 firm chce budować drogę S7

21 firm złożyło wnioski o dopuszczenie do udziału w przetargu na budowę odcinka drogi ekspresowej S7 między Ostródą a Olsztynkiem w woj. warmińsko-mazurskim – poinformowała w poniedziałek Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie.
Jak poinformował rzecznik olsztyńskiej GDDKiA Karol Głębocki, budowa odcinka ekspresowej siódemki o długości 20,1 km została podzielona na dwa zadania: węzeł Ostróda Południe-Rychnowo i Rychnowo-Olsztynek Zachód.

Według rzecznika dopuszczeniem do dalszego etapu przetargu. na budowę pierwszego z tych odcinków zainteresowanych jest 21, a drugiego - 20 wykonawców. „Spośród złożonych wniosków wybierzemy do połowy grudnia wykonawców, których zaprosimy do składania ofert cenowych" - dodał Głębocki.

Jak wyjaśnił, na wybór wykonawcy będzie miała wpływ nie tylko cena, ale także termin realizacji i okres gwarancji. Wykonawca może zadeklarować wykonanie prac w ciągu 20-23 miesięcy.

Inwestycja polegać będzie na budowie dwóch odcinków dwujezdniowej drogi ekspresowej S7 oraz dróg serwisowych, obiektów inżynierskich i obiektów związanych z ochroną środowiska, a także remoncie wybranych dróg lokalnych.

Wcześniej olsztyński oddział GDDKiA ogłosił przetargi. dla wykonawców trzech innych odcinków drogi S7 w woj. warmińsko-mazurskim: Ostróda-Miłomłyn, Nidzica-Napierki oraz obwodnicy Ostródy.

Przebudowa drogi krajowej nr 7 ma zacząć się wiosną 2014 roku i kosztować łącznie 3,5 mld zł. Po zakończeniu inwestycji siódemka od Elbląga do granicy województwa w Napierkach będzie na całej długości - ponad 140 km - drogą ekspresową.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: