PARTNER PORTALU
  • BGK

21 wykonawców chce budować kolejny odcinek S7

  • wnp.pl    3 lutego 2014 - 13:15
21 wykonawców chce budować kolejny odcinek S7

21 wykonawców złożyło wnioski o dopuszczenie do przetargu na budowę drogi ekspresowej S7 na odcinku od granicy województw mazowieckiego i świętokrzyskiego do węzła drogowo-kolejowego w Skarżysku-Kamiennej.
Przetarg obejmuje odcinek o długości niemal 8 km. Zamawiający wymaga, aby trasa powstała w terminie nie dłuższym niż 25 miesięcy i nie krótszym niż 22 miesięcy. Do czasu realizacji nie będą wliczane okresy zimowe (od 15 grudnia do 15 marca).

Przy wyborze najkorzystniejszej oferty mają być brane pod uwagę: cena (90 proc.), gwarancja (5 proc.) oraz termin realizacji (5 proc.). Wadium ustalono na 3 mln zł, a do złożenia ofert zostanie zaproszonych maksimum 20 wykonawców. Rozpoczęcie inwestycji planowane jest w drugim półroczu 2014 r.

W ramach inwestycji zaplanowano budowę dwóch węzłów drogowych - Skarżysko-Północ, na połączeniu drogi ekspresowej z istniejącą drogą krajową nr 7 w rejonie miejscowości Skarżysko Książęce, oraz węzła Skarżysko-Centrum na połączeniu drogi ekspresowej z ul. Piłsudskiego w Skarżysku-Kamiennej. 

W 2013 r. kielecki oddział GDDKiA ogłosił w sumie trzy przetargi na budowę trzech odcinków drogi ekspresowej S7 o łącznej długości blisko 50 km. Po realizacji tych inwestycji cały świętokrzyski odcinek "siódemki" będzie ekspresowy. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.