PARTNER PORTALU
  • BGK

22,6 mln zł za PRD w Katowicach

  • PAP    14 grudnia 2010 - 20:24
22,6 mln zł za PRD w Katowicach

Elektrownia Chorzów zaoferowała podczas wtorkowej aukcji 22,6 mln zł za udziały Wojewódzkiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych w Katowicach - poinformował resort skarbu.
"Zamknięcie aukcji nastąpi w chwili podpisania umowy sprzedaży udziałów" - podkreśliło ministerstwo.

Chodzi o sprzedaż udziałów przedsiębiorstwa, stanowiących 85 proc. kapitału zakładowego. Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych specjalizuje się w budowie dróg, a także w remontach i modernizacji dróg, ulic oraz placów.

Głównym źródłem zleceń w tej branży są przetargi ogłaszane przez urzędy miast i gmin, zarządy dróg wojewódzkich, powiatowych i miejskich. Przedsiębiorstwo pozyskuje również zlecenia w ramach odpowiedzi na zapytania ofertowe przysyłane przez inwestorów pozabudżetowych.

Spółka zajmuje się także produkcją i sprzedażą mas bitumicznych oraz mieszanek zimnoasfaltowych, przeznaczonych do napraw nawierzchni dróg.

Konkurentami przedsiębiorstwa są firmy drogowe z kapitałem zagranicznym, m.in. Eurovia, Drogomex-Masfalt, Skanska oraz prywatne przedsiębiorstwa drogowe z kapitałem polskim (Drogopol, Drogbud Częstochowa, Wadrox, Drotech Mińsk Mazowiecki) - poinformował resort. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.